Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Konjufca “zbulon” bisedën që e kishte bërë Albin Kurti me Hashim Thaçin për Gjykatën Speciale: Të pastrohemi, s’kemi qare

  FrontOnline
  2 vite më parë
  Nënkryetari i VV-së, Glauk Konjufca, ka thënë se lideri i kësaj partie, Albin Kurti ka deklaruar se është kundër formimit të Gjykatës Speciale, pasi që siç ka thënë ai, Kosovës po i bëhet dëm i jashtëzakonshëm.

  Në RTK, Konjufca ka thënë se Kurti, sipas tij, gjithmonë ka mbrojtur UÇK-në.

  “Kur ka fol Albin Kurti me Thaçin për Specialen, ka thënë se po bëni gabim që po e çoni me e votua këtë gjykatë, sepse kështu po e bëni një dëm të jashtëzakonshëm UÇK-së. Interpretimi i Thaçit ka qenë se duhet të pastrohemi, ai e qitke në njëfarë mënyrë se s’kemi qare. E për më tepër vazhdojke me thënë se këtë gjykatë e krijon OKB-ja. Këto pra kanë qenë”, ka thënë Konjufca.

  KEDS njofton për punime në rrjet, në këto komuna do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Marrëveshja ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës e datës 23 nëntor 2022 nuk ka një afat të caktuar apo datë skadence, tha zëdhënësi ipër...
  Lajme31 Mars 2023
  Të hënën në Gjykatën Speciale do të fillojë gjyqi ndaj krerëv të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi...
  Lajme31 Mars 2023
  Diplomati i karrierës, Agron Maloku ka paditur Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) që udhëhiqet nga Donika Gërvalla. Padia e...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Ministria e Drejtësisë në krye me ministren, Albulena Haxhiu ka rënditur sukseset e saj përgjatë dy viteve. Përmes një videoje të publikuar...
  Vip31 Mars 2023
  Këtë vit ka qenë pothuajse e pamundur mospërfshirja e personazheve të njohura në historitë e krijuara brenda Big Brother Vip. Politikanë, gazetarë,...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Aljbin Kurti ka mbështetur Milo Gjukanoviqin para raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Mal të Zi. Kurti ka...
  Lajme31 Mars 2023
  Kuvendi i Kosovës do të bashkëpunojë me Ambasadën Zvicerane në Kosovë, e cila me anë të një projekti do t’i ndihmojë deputetët...
  Lajme31 Mars 2023
  Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka thënë se është i gatshëm për t’u përballur me çdo lloj skenari gjatë zgjedhjeve lokale...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Ukraina nuk do t'i falë kurrë ushtarët rusë përgjegjës për krimet në Bucha, tha Volodymyr Zelensky gjatë përkujtimit të përvjetorit të rimarrjes...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.