Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Konjufca: Pozicionet nuk janë me rëndësi, mund të pensionohem dhe të bëj gjëra të tjera

  FrontOnline
  1 muaj më parë

  Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka treguar se nuk është i preokupuar për ndonjë pozitë në jetën e tij politike.

  Konjufca në emisionin ‘dPt te Fidani’ në T7  tha se edhe nëse pensionohet nga politika, mund të vazhdojë në fusha të tjera.

  “Prej krejt kësaj përvoje politike 18 vjecare kam zbulu një princip shumë të vlefshëm, cka kom mësu, nëse vallë kam mësu diçka, do të ishte që kurrë mos e mbanmendje, mos e ngarko vetveten dhe mos e qit si prioritet në angazhimin tënd politik pozicionin që ki me pas.

  Shumë me rëndësi ish që ambicies me ja dhon një përmbajtje tjetër prej formës së pozicionit, dmth përmbajtja me formën mos me pas kuptimin e pozitës, por më shumë  të tjerët me pas nevojë për atë pozitë, e jo ti me pas nevojë për atë pozitë”, tha Konjufca.

  “Nuk më prekupon diçka tjetër, njeriu kur e ka një qëllim, dhe kur ky qëllim është pozicioni atëherë vetëm për atë qëllim mendon. Kjo nuk e merr as kurgjo hiq të energjisë time. Kështu kam qenë për qatë gjithë kohës. Kjo mendoj që është qelsi i funksionimit më të mirë në politikë.  Pensionimin më së miri është me dhonë populli i Kosovës. Në anën tjetër edhe kur je në disa nagazhime qysh jemi na sot dhe ti me dhon dorëheqje bash ajo është një far lloj cinizmi. I bjen unë e kryva temën e tash populli i Kosovës le të bën cka don.

  Kur thu po i du disa përgjegjësi, pastaj është cinike dhe e pandershme para popullit të Kosovës me thon ditën e mirë kur ai nuk është i gatshëm me të thon ditën e mirë”, tha ai.

   

  Rikthehet Blasta, Artani i kërkon falje nga zemra
  Nga Rubrika
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke folur për Planin Evropian, deklaroi se asnjë kryeministër s’ka bërë kaq dëm sikur...
  Lajme21 Mars 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, e ka mirëpritur dakordimin që u arrit në Ohër më 18...
  Lajme21 Mars 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur sonte në Vushtrri ku një veturë ka goditur tre këmbësor. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë...
  Të tjera
  Vip21 Mars 2023
  Arbëri “prime-n” e kaluar i ka reaguar ashpër Kiarës për moskujdesin e saj ndaj Luizin. Sonte ai e ka komentuar sërish këtë....
  Vip21 Mars 2023
  Armaldo Kllogjeri është në dijeni të banorëve që e kanë nominuar brenda shtëpisë së “Big Brother Vip Albania”. Gjatë mbrëmjes së sotme,...
  Vip21 Mars 2023
  Ermal Mamaqi feston sot ditëlindjen e 41 dhe në këtë ditë speciale nuk kishte si të mungonte një urim nga gjysma e...
  Lajme21 Mars 2023
  Kthehet ora verore me akrepat e orës që lëvizin një orë përpara mes të shtunës 25 dhe të dielës 26 mars. I...
  Lajme21 Mars 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, e ka ndërlidhur raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit ku përmendet korrupsioni në Qeveri, me emrin e...
  Lajme21 Mars 2023
  Presidenca e Kosovës i ka reaguar Aleksander Vuçiqit, të parit të shtetit serb, pasi ky tha se Serbia nuk pajtohet në asnjë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.