×
 • Lajme
 • Lajme

  Konjufca: Nuk favorizojmë koalicionin me PDK-në, por nuk e përjashtojmë

  FrontOnline
  22 Dhjetor 2020

  Anëtari i Kryesisë i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka folur edhe për koalicionet e mundshme pas zgjedhjeve.

  “Nëse ne themi LDK-ja është e keqe se na rrëzoi një qeveri që ishte e mirë, e pikërisht për këtë arsyje është që ne e favorizojmë PDK-në për të bërë koalicion në zgjedhjet e ardhshme, kjo është gabim. Nuk ka kësi pozicioni. Pozicioni është që ne shpresojmë që Vetëvendosje t’i fitojë këto zgjedhje dhe të formojë një shumicë të madhe në Kuvend”, tha ai, në “Debat Plus”.

  “Deri tash bashkëpunimi i sigurt është vetëm me Vjosa Osmanin. LVV nuk shkon përtej kësaj”.

  “Koalicionin me PDK nuk e favorizojmë”, tha ai.

  I pyetur nga analisti imer Mushklolaj nëse mos favorizimi nënkupton edhe mos përjashtim, Mushkolaj është përgjigjur.

  “Përjashtimi ka pasur kuptim vetëm në vitin 2019, tash është vetëm mos favorizimi”, tha ndër të tjera Glauk Konjufca.

  Avokati i Popullit Naim Qelaj dhe përfaqësueset e UN Women Kosovo vizitë në KEDS
  Nga Rubrika
  Lajme25 Shtator 2023
  Policia e Kosovës në koordinim me Prokurorinë Speciale po vazhdojnë ekzaminimet në fshatin Banjskë të Zveçanit. Përveç trupit të pajetë të të...
  Lajme25 Shtator 2023
  Emisari i Gjermansië për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, është takuar edhe me kreun e LDK’së, Lumir Abdixhikun, pas takimit që pati me...
  Lajme25 Shtator 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se me vrasjen e policit Afrim Bunjaku, Kosova ka humbur një njeri dhe...
  Të tjera
  Lajme25 Shtator 2023
  Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Igli Hasani si dhe ai i Brendshëm, Taulant Balla kanë udhëtuar drejt Prishtinës për të marrë pjesë...
  Lajme25 Shtator 2023
  Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, do të takohet gjatë ditës me këshilltarët diplomatikë...
  Lajme25 Shtator 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës ka njoftuar se në nder të veprës së Afrim Bunjakut dhe për shkak të shpalljes së ditës së...
  Lajme25 Shtator 2023
  Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq ka folur për sulmet e së dielës ndaj policisë së Kosovës,...
  Lajme25 Shtator 2023
  Edhe qytetarët e Shkupit sonte do të solidarizohen me familjen e rreshterit Afrim Bunjaku, i cili u vra dje pas sulmeve të...
  Lajme25 Shtator 2023
  Emisari i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, pas takimit me Kurtin ka folur për media. Sulmin e djeshëm ndaj Policisë së...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.