×
 • Kronika
 • Kronika

  Konfiskohen substanca narkotike në Podujevë dhe në Graçanicë

  FrontOnline
  21 Nëntor 2021

  Janë konfiskuar 1.37 gram substancë narkotike në një shkollë në Podujevë, njofton policia. Sipas policisë për këtë gjë është ndaluar një mitur pasi pas kontrollit nga policia substancat narkotike janë gjetur tek ai.

  “Njësiti policor (i angazhuar në sigurimin e shkollave) ka ndaluar të miturin mashkull kosovar dhe gjatë kontrollit tek i njëjti kanë gjetur e konfiskuar dy qese me 1.37 gram me substancë narkotike. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit në prezencë të prindit dhe avokatit mbrojtës me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e policisë.

  Mirëpo nuk është ky rasti i vetëm që gjatë 24 orëve të fundit policia ka konfiskuar substanca narkotike, kjo pasi në Graqanicë policia kishte gjetur në pronësi të një femre dhe një mashkulli substancë narkotike të llojit marihuanë.

  “Janë arrestuar dy të dyshuar një mashkull dhe një femër kosovar-e pasi gjete kontrollit te të njëjtit është gjetur në posedim dhe konfiskuar një sasi e substancës së dyshuar narkotike të llojit marihuanë. Me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, bënë të ditur policia.

  Pa rrymë deri në 8 orë, KEDS del me njoftim për nesër
  Nga Rubrika
  Kronika13 Korrik 2024
  Një person është arrestuar pasi dyshohet se sot pas mesnatës e kishte dhunuar një vazjë në pyll mbi lagjen “Zatra” në qytetin...
  Kronika13 Korrik 2024
  Dy persona janë zhdukur në Prizren ditën e premte. Policia njofton se bëhet fjalë për vëlla dhe motër, të cilët janë larguar...
  Kronika13 Korrik 2024
  Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur dje në fshatin Popolan të Suharekës. I dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa viktima në...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka bërë të ditur se rruga nga rrethi i vogël i Arbërisë e deri te rrethi i...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka publikuar listën e plotë të zyrtarëve që i ka takuar gjatë vizitës së saj në Washington...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sipas World Population Review, disa vende luftojnë më shumë me divorcin se të tjerët. Këto janë të dhënat për vitin 2022 dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara mirëpritën samitin me rastin e 75-vjetorit të themelimit të NATO-s në kohë të trazuara politike. Ndërkohë që sulmet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kanë filluar pritjet e mërgimtarëve nëpër pikat kufitare për hyrë në Kosovë. Në pikëkalimin kufitar te Dheu i Bardhë, sipas Qendrës Kombëtare...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.