×
 • Vip
 • Vip

  Konfirmohet rikthimi i shumëpritur, “Shreku” bashkon yjet

  FrontOnline
  10 Korrik 2024

  Rikthimi i shumëpritur i Shrek është konfirmuar, me Mike Myers, Eddie Murphy dhe Cameron Diaz të gjithë të vendosur për t’u rikthyer për filmin e parë të tij në 16 vjet.

  Skema për filmin nuk është zbuluar ende, por Myers do të luajë personazhin kryesor, Diaz do ta ketë zërin e gruas së Shrek, Princeshës Fiona dhe Murphy do të kthehet si ndihmës Donkey.

  Duke njoftuar lajmin, DreamWorks Animation tha në X: “Jo shumë larg, larg… Shrek 5 do të dalë në kinema më 1 korrik 2026 me Mike Myers, Eddie Murphy dhe Cameron Diaz”

  Filmi i parë u publikua në vitin 2001 dhe fitoi Oscarin e parë për filmin më të mirë të animuar artistik.

  Ishte një hit i madh për DreamWorks, duke fituar 487 milionë dollarë në mbarë botën në arkë.

  Shrek 2 u publikua në vitin 2004, Shrek The Third doli në 2007 dhe Shrek Forever After u shfaqën në kinematë në 2010.

  Shrek 5 në fakt do të jetë filmi i shtatë në ekskluzivitetin më të gjerë, pasi personazhi i Antonio Banderas pati dy filma spin-off – “Puss In Boots” dhe “Puss In Boots: The Last Wish”.

  Nuk dihet nëse Banderas do të rikthehet për Shrek 5, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.

  Murphy la të kuptohet në një intervistë me Collider muajin e kaluar se Donkey gjithashtu mund të marrë filmin e tij spin-off.

  Ai tha gjithashtu se puna për Shrek 5 filloi “muaj më parë”.

  “Kam regjistruar aktin e parë dhe do ta bëjmë këtë vit, do ta përfundojmë”, tha ai.

  “Shrek po del dhe Gomari do të ketë filmin e tij”

  Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan
  Nga Rubrika
  Vip22 Korrik 2024
  Këngëtarja Jessie J ka zbuluar se tre muaj më parë u diagnostikua me çrregullim të hiperaktivitetit të deficitit të vëmendjes (ADHD) dhe...
  Vip22 Korrik 2024
  Edhe Jul Deda do i bashkohet trendit të momentit, atij të podcastit. Ish-banori i Big Brother VIP Albania, ka zbuluar në rrjetin...
  Vip22 Korrik 2024
  Semi Jaupaj është një nga artistet që pëlqehet nga publiku për zërin që ka. Ajo së fundmi surprizoi ndjekësit e saj me...
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Korrik 2024
  Zëvendëspresidentja amerikane Kamala Harris ka festuar sigurimin e mjaftueshëm të miratimeve të delegatëve për të fituar nominimin presidencial demokrat. “Sonte, jam krenare...
  Lajme23 Korrik 2024
  Moti sot parashihet të jetë kryesisht me diell. Vranësirat më të fokusuara parashihen përreth relievit malor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...
  Lajme22 Korrik 2024
  E pandehura pranoi SMS në 3 të mëngjesit pastaj e çoi me veturë në Drenas- çfarë ndihme iu ofrua Faton Hajrizit pas...
  Lajme22 Korrik 2024
  Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka ftuar që të jetë pjesë e një debati publik mes tij dhe kryeministrit aktual, Albin Kurti....
  Lajme22 Korrik 2024
  Debati mes dy këshilltarëve bashkiakë të Tiranës, Tedi Blushit dhe Halit Valterit degradoi në përplasje fizike këtë të hënë. Edhe pse seanca...
  Lajme22 Korrik 2024
  Gjyqtarja Valdete Daka ka treguar se përse i ishte refuzuar Faton Hajrizit kërkesa për lirim me kusht. Ajo është shprehur se Paneli...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.