Lajme

Konfirmohet raportimi i Front Online/ Arben Vitia shkon drejtor në spitalin “Olive”

Konfirmohet raportimi i Front Online/ Arben Vitia shkon drejtor në spitalin “Olive”
17:38 | 13 Maj 2022

Portali FrontOnline ditë më parë ka raportuar se ish-ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia do të drejtojë një spital të madh shëndetësor “Olive”, i cili pritet të nis punën gjatë muajit  qershor.

“Është pothuajse çështje e finanlizuar. Arben Vitia pritet ta drejtojë Spitalin e ri Olive ”, kishte bërë të ditur një burim i Front Online, duke precizuar se këtë spital “Olive” e ka blerë vitin e kaluar në vlerë prej rreth 3 milionë euro.

Për këtë çështje javë më parë Front Online e ka kontaktuar edhe ish-ministrin Arben Vitia, mirëpo ai nuk është përgjigjur në telefonin e tij, përkundër insistimit të shpeshtë të mediumit.

Ndërsa drejtuesi i “Olive”, Fatmir Sejdiu, e kishte mohuar një gjë të.

“Sa i përket ministrit unë nuk kam informatë për këtë punë…Kurrfarë kontrate të nënshkruar me mua nuk ka, nuk ka kurrgjë. Unë jam drejtor, mirëpo nuk ka kurrgjë zyrtare me të, kam muhabet me të si me çdo doktor tjetër”, tha ai për Front Online.

Por, të gjitha këto deklarata janë hedhur poshtë sot , pasi që vet gruaja e pronarit të spitalit “Olive”, në profilin e saj në rrjetin social Facebook, e ka publikuar një fotografi të stafit të këtij spitali e ku në të shihet edhe ish-ministri Arben Vitia./FrontOnline

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Arben Vitia po e negocion punësimin me institucionin shëndetësor që u rrit gjatë mandatit të tij si ministër i Shëndetësisë?

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera