×
 • Tenderët
 • Tenderët

  Komuna Klinës një palë dorëza i blen 0,33 euro, çmimi i tyre me pakicë nëpër markete 0,05 euro

  FrontOnline
  06 Prill 2020

  Komuna  Klinës para pakë ditësh përmes një tenderi emergjent “Mjete medicionale për nevoja emergjente” la blere një palë dorëza një përdorimëshme 0,33 euro, deri sa për momentin çmimi me pakicë i tyre nëpër marke sillet rreth 0,05 euro, raporton “Front Online”.

  Në bazë të dokumenteve të siguruara shihet se fitues i këtij tenderi është kompania “Kosova Med Healthcare” nga Prishtinës.

  Përmes këtij tenderi komuna ka blerë 300 maska shumë përdorimëshme, ku çmimi i tyre për copë është 1,29 euro, Kombilizon Mbrojtës (shumë përdorimesh) 300 copa, ku çmimi i tyre për copë është 16,65 euro, si dhe 3000 palë dorëza një përdrimëshme, ku çmimi i tyre për copë është 0,33 euro, raporton “Front Online”.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se në këto vende s’do të ketë rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme24 Nëntor 2023
  Zyrtarët e shtetit të Kosovës do t’i kenë në dispozicion një vjeçar veturat e markave “Dacia” dhe “Renault” për shfrytëzimin e të...
  Sport21 Nëntor 2023
  Skënderaj, i  drejtuar nga Fadil Nura, sapo ka nënshkruar kontratën në vlerë rreth 600 mijë euro për rregullimin e tribunave të stadiumit...
  Tenderët14 Nëntor 2023
  Koorporata Energjetike e Kosovës -KEK ka shpërblyer me tender në vlerë mbi 200 mijë euro kompaninë Rojet e Nderit për sigurimin e...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të premten se i ka thënë presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, se ka...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Linda ka bërë një bisedë me disa nga banorët e tjerë. Ajo ka thënë se Blero...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Vizitën e tij në Komunën e Gjilanit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, e vazhdoi duke i përcjellë nga afër punimet...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Besi dhe Shqipja mbrëmë kanë debatuar me ironi mes vete. Po ashtu Besi edhe i ka...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Santiana, Buci dhe Besi pas përfundimit të darkës së të nominuarve, kanë komentuar rreth saj dhe si shkoi darka. Santiana dhe Buci...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë pas darkës së të nominuarve kanë ndodhur disa biseda interesante, po ashtu janë dhënë edhe disa deklarata të forta. Derisa Buci,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.