Gjuha:
×
 • Tenderët
 • Tenderët

  Komuna e Totajt jep tender mbi 600 mijë euro për ndërtimin e sallës multifunksionale

  Fatlum Berisha
  2 javë më parë

  Komuna e Prizrenit pritet të bëhet me sallë multifunksionale së shpejti.

  Ajo ka shpërblyer me tender 624 mijë euro kompaninë “ALBOSS” për të kryer punët për këtë projekt, raporton “Front Online”.

  Tenderi është zhvilluar sipas procedurës së hapur.

  “Alboss”  ishte njëra nga gjashtë kompanitë sa aplikuan për këtë tender.

  Ajo fitoi në fund, ani pse nuk ofertoi më së liri, raporton Front Online.

  Kjo për shkak se ishte kompania me çmimin më të lirë në mesin e tri kompanive sa plotësuan kushtet e tenderit.

  Në mesin e kompanive kishte një të atillë që ofertoi më lirë, por nuk përmbushi kriteret tjera të kërkuara në Dosjen e Tenderit.

  Fjala është për grupin e operatorëve ekonomikë, MBB Construction dhe EdiBau-ing, që konkurroi me shumën e 578 mijë eurove.

  Sipas Zyrës së Prokurimit në Prizrenit, këto kompani nuk kanë paraqitur referencat e kërkuara për punët e kryera në vlerë prej 600 mijë euro në tri vjetet e fundit.

  Po ashtu janë identifikuar edhe probleme tjera.

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Tenderët16 Mars 2023
  Komuna e Kaçanikut ka blerë drutë për dy vjet e ardhshme. Ajo ka nënshkruar kontratë në vlerë 375 mijë euro me kompaninë...
  Tenderët26 Shkurt 2023
  Komuna e Prizrenit, e cila udhëhiqet nga Shaqir Totaj, do të japë mbi 700 mijë euro për ndërtimin e ujësjellësit dhe rezervuarit...
  Tenderët25 Shkurt 2023
  Ministria e Shëndetësisë, e cila udhëhiqet nga Arben Vitija, ka dhënë një tender në vlerë mbi 400 mijë euro. Ky dikaster ka...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Ish-drejtori i Agjencisë kundër Korrupsion, Hasan Preteni ka thënë për Front Online se raporti i DASH-it është bazuar në fakte, pasi që sipas tij...
  Vip21 Mars 2023
  Këngëtari nga Shkodra, Luizi Ejlli ka arritur të tërheqë vëmendje të madhe që kur u bën pjesë e Big Brother VIP Albania....
  Vip21 Mars 2023
  Gjatë qëndrimit të tij në “Big Brother VIP”, Bledi Mane foli shpesh për eksperiencat e tij me burgun. Por një tjetër banor...
  Lajme21 Mars 2023
  Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj foli për takimin e Albin Kurtit dhe Aleksandër Vuçiç sa i përket marrëveshjes për normalizimin e...
  Vip21 Mars 2023
  Cameron Diaz nuk do të kthehet më në Hollywood pasi njerëzit e afërt të saj kanë zbuluar se ajo nuk mund të...
  Lajme21 Mars 2023
  Partia Socialdemokratike e Kosovës e ka gjuajtur me torte e milkshake zv.kryeministrin kosovar, Besnik Bislimi. Kjo si rezultat për t`i uruar, siç...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.