[wp-story]

Lajme

Komuna e Prishtinës solidarizohet me George Floyd

Komuna e Prishtinës solidarizohet me George Floyd
22:06 | 02 Qershor 2020

Faqja zyrtare e komunës së Prishtinës ka ndërruar foton në Facebook duke u solidarizuar kështu me Georgo Floyd, afrikano-amerikanin që vdiq javën e kaluar në Minneapolis në SHBA.

Profili zyrtar i faqes së komunës ka marrë ngjyrë të zezë duke ndjekur trendin botëror të solidarizimit me protestat për barazi racore.

Trendi #BlackoutTuesday ka pushtuar rrjetet sociale. Qëllimi është që të ndërrohen për 24 orë fotot e profilit duke u bërë me ngjyrë të zezë në shenjë solidarizimi.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera