×
 • Lajme
 • Lajme

  Komuna e Kamenicës vazhdon me shpërndarjen e pajisjeve bujqësore për 35 fermerë

  FrontOnline
  24 Dhjetor 2020

  Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati së bashku me drejtorin e Drejtorisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Naim Arifi si dhe zyrtarë nga kjo drejtori edhe sot kanë bërë shpërndarjen e pajisjeve bujqësore për 35 fermerë të Komunës së Kamenicës.

  I pari i komunës, Qëndron Kastrati, duke uruar fermerët përfitues, tha se komuna po kujdeset që të gjitha kategorive t’u japin mbështetje institucionale.

  “Shpërndarjen e mekanizmave bujqësore sot e vazhduam edhe për 35 fermerë të tjerë. Me shumë punë e përkushtim, po kujdesemi që të gjitha kategorive t’u japim mbështetjen institucionale, pa dallim!

  Urime të gjithëve!”, ka thënë Kastrati.

  Edhe, drejtori i DBPZHR-së, Naim Arifi ka uruar të gjithë përfituesit duke i premtuar se do të bëhet maksimumi për fermerët.

  “Përkrahja ndaj fermerëve çdo vit e po bëhet më e madhe, vitin që po vjen do të mundohemi të rrisim edhe më shumë numrin e përfituesve të mekanizmave bujqësor dhe t’i ndihmojmë edhe më shumë fermerëve aty ku ata kanë nevojë. Ne jemi këtu për t’i lehtësuar punën fermerëve tanë punëtorë. Urime gjithë fermerëve dhe faleminderit për aplikimin e punën tuaj të palodhshme”, tha Arifi.

  Ndryshe Komuna e Kamenicës, përkatësisht DBPZHR sot ka shpërndarë 20 spërkatëse për drithëra, 10 pijatore dhe pesë rotofreza.

  Importuesi nga SHBA-ja: Devolli Corporation me standarde amerikane
  Nga Rubrika
  Lajme25 Shtator 2023
  Familjarë, kolegë e miq të shumtë janë mbledhur në varrezat e fshatit Samadrexhë të Vushtrrisë për ta varrosur policin Afrim Bunjaku, i...
  Lajme25 Shtator 2023
  Zëvendësministri i Ministrisë së Drejtësisë, Vigan Qorolli, ka thënë se ekziston dyshimi serioz dhe i provuar që në krye të terroristëve të...
  Lajme25 Shtator 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është deklaruar pas takimit me emisarin gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin. Kurti e falendëroi emisarin gjerman...
  Të tjera
  Sport25 Shtator 2023
  Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez është paraqitur sot në konferencë për shtyp para duelit të nesërm me Mallorcën. Trajneri i ekipit katalunas...
  Vip25 Shtator 2023
  Ish-banorja e sezonit të parë të “Big Brother Vip Kosova”, Juliana Nura së fundmi ishte e ftuar në emisionin “Wake Up” ku...
  Vip25 Shtator 2023
  Rep-artisti nga Ferizaji Getinjo i kishte munguar për dosa jave botës se medias sociale. Aj para disa ditësh bllokoi llogarinë e tij...
  Lajme25 Shtator 2023
  Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, ka thënë së rreth 30 persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës në...
  Lajme25 Shtator 2023
  Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, ka thënë se grupi kriminal serb ishte organizuar nga Milan Radojçiqi. “Ky grup terrorist dyshohet...
  Lajme25 Shtator 2023
  Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës konfirmon për gjetjen e trupit të terroristit të katërt që mbeti i vrarë në sulmin ndaj...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.