Gjuha:
×
 • Tenderët
 • Tenderët

  Komuna e Ferizajt jep tender 7.4 milionë euro për ndërtimin e një nënkalimi

  FrontOnline
  18 Maj 2023

  Tender në vlerë 7.4 milionë euro ka dhënë para pak ditësh komuna e Ferizajt, që drejtohet nga Agim Aliu.

  Ishte vetë kryetari ai që hodhi firmën në ujdinë e nënshkruar mes komunës dhe operatorëve ekonomikë, “Infrastruktura”, “Bardhi”, “Linda” dhe “Berisha Company”.

  Këtyre iu besua puna për ndërtimin e një nënkalimi të ri për vetura dhe këmbësorë afër stacionit policor në Ferizaj.

  Në këtë aktiviteti prokurimi u përdor procedura e hapur.

  Kishte pos dy oferta.

  Ajo e operatorëve ekonomikë, “Infrastruktura”, “Bardhi”, “Linda” dhe “Berisha Company”, 7.4 milionë euro.

  Dhe tjera e “Vali Invest”, 7.9 milionë sosh.

  Fitoi e para, meqë kriter kryesor për dhënie ishte tenderi i përgjegjshëm me çmimin më të ulët.

  Komuna në krye me Agim Aliu kishin hartuar një komision që do të përzgjidhte ofertat.

  Komisioni kishte vlerësuar se kompania “Vali Invest” nuk plotëson disa prej kritereve të kërkuara në Dosjen e Tenderit. Në anën tjetër, grupi i operatorëve ekonomikë, “Infrastruktura”, “Bardhi”, “Linda” dhe “Berisha Company”, po.

  Zyra e Prokurimit në Ferizaj kishte refuzuar kërkesën për shqyrtim të kompanisë Floring.

   

  KEDS njofton për punime në rrjet, në këto komuna do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Tenderët20 Prill 2023
  Korporata Energjetike e Kosovës nuk i ka mirë hesapet me numrat. Ajo shpenzoi  3.6 milionë euro më shumë sesa planifikoi kur e...
  Tenderët19 Prill 2023
  Kryeshefi i KEK-ut, Nagip Krasniqi shpenzoi mbi 80 milionë euro për tenderë të negociuar apo një burimor vetëm brenda një viti, raporton...
  Tenderët17 Prill 2023
  Përparim Rama ka blerë në emër të nevojës për të kryer punët si kryetar i Prishtinës, një veturë hiç më pak se...
  Të tjera
  Vip03 Qershor 2023
  Moderatorja e njohur shqiptare, Arbana Osmani, i ka dhënë së fundmi vetes disa ditë të mira pushimi. Për muaj me radhë, ajo...
  Lajme03 Qershor 2023
  Në veri të Republikës së Kosovës ka disa ditë që janë vendosur trupat e KFOR-it, përfshirë edhe ato amerikane, që të kujdesën...
  Lajme03 Qershor 2023
  Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar Indeksin e Çmimeve të Importit (IÇIMP) për tremujorin e parë (TM1) 2023. Indeksi i...
  Lajme03 Qershor 2023
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, i ka shprehur ngushëllime familjarëve dhe shtetit të Indisë pas aksidentit tragjik të trenave në Odisha. Osmani...
  Lajme03 Qershor 2023
  Fatmir Gjeka, ministër i të Drejtave të Njeriut dhe Pakicave në Mal të Zi, tha se pakicat në Kosovë kanë të drejta që...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Tenistja ukrainase Elina Svitolina refuzoi të shtrëngonte duart me kundërshtaren e saj ruse pasi fitoi, Anna Blinkova një ndeshje ditën e djeshme,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.