Kupa e Botës

Komentatori italian bën bujë me shqiptimin e emrave të futbollistëve të Koresë së Jugut para ndeshjes ndaj Uruguait

Komentatori italian bën bujë me shqiptimin e emrave të futbollistëve të Koresë së Jugut para ndeshjes ndaj Uruguait
15:58 | 24 Nëntor 2022

Edhe një ndeshje tjetër në Kupën e Botës “Katar 2022” mbyllet me barazim pa gola 0:0.

Në kuadër të grupit H, Uruguai dhe Koreja e Jugut janë përballur mes vete në pasditën e sotme, raporton FrontOnline.

Uruguai dhe Koreja e Jugut ndahen në paqe

Ndeshja që u zhvillua në “Education City Stadium” u mbyll në paqe 0:0.

Image

Para fillimit të kësaj ndeshje, ka rënë në sy emërtimi i futbollistëve jugo-korean nga një komentator italian i futbollit.

Dihet se emërtimi i emrave të futbollistëve nga ky vend është tejet i vështirë, por komentatori italian duket se i ka rënë në “fije”.

Ndryshe, Kupa e Botës vazhdon edhe me dy ndeshje tjera sot, ku nga ora 17:00 ndeshen Portugalia dhe Gana, kurse nga ora 20:00, Brazili takohet me Serbinë./FrontOnline/

 

Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë

Të tjera