Kupa e Botës

Komentatori i RTK-së nuk ua përmend emrat futbollistëve të Serbisë në ndeshjen ndaj Kamerunit

Komentatori i RTK-së nuk ua përmend emrat futbollistëve të Serbisë në ndeshjen ndaj Kamerunit
12:00 | 28 Nëntor 2022

Në ndeshjen Kamerun – Serbi është mbyllur pjesa e parë, raporton FrontOnline.

Pas 45 minutash, rezultati është 1:2.

Në minutën e 29-të, Castelletto ka shënuar për epërsinë 1:0 të kombëtares afrikane.

Kurse, për serbët barazoi Pavloviq në minutën e 45-të dhe pas dy minutash për epërsinë e tyre shënoi Milinkoviq-Saviq.

Këtë ndeshje që po e transmeton direkt RTK-ja, është duke e komentuar komentatori i njohur shqiptar, Arben Berisha.

Berisha ka hezituar që gjatë gjithë kohës t’ua përmend emrat futbollistëve serbë, teksa ai as që komentoi golat e serbëve në këtë takim.

Ndryshe, kjo sfidë është e vlefshme për grupin G në Kupën e Botës./FrontOnline/

Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova

Të tjera