Lajme

KMDLNJ: Dyshohet për një vetëvrasje në Qendrën Korrektuese për Femra në Lipjan

KMDLNJ: Dyshohet për një vetëvrasje në Qendrën Korrektuese për Femra në Lipjan
18:28 | 20 Qershor 2020

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut përmes një komunikate për media kanë thënë se sipas informatave që kanë dyshohet se një e paraburgosur me inicialet D.R ka bërë vetëvrasje në Qendrën Korrektuese për Femra në Lipjan.

“Sipas informatave të KMDLNj dyshohet se e paraburgosura D.R. ka bërë vetëvrasje në Qendrën Korrektuese për Femra në Lipjan. Ajo është vendosur në këtë qendër para një jave. KMDLNj është duke kërkuar informata për shkaqet e vetëvrasjes së D.R. dhe kërkon hetime nga autoritetet përgjegjëse për këtë rast”, thuhet në njoftimin e dërguar për medie.

Ndërkohë ende nuk ka ndonjë konfirmim nga institucionet e sigurisë rreth një ngjarje të tillë.

Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan

Të tjera