×
 • Sport
 • Sport

  Klubi kosovar ndan dhimbjen me familjarët e viktimave në Bullgari: Thellësisht të pikëlluar

  FrontOnline
  23 Nëntor 2021

  Një ngjarje e trishtuar ka ndodhur në orët e hershme të mëngjesit të ditës së sotme ku në një aksident tragjik  humbën jetën 45 persona, shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, shkruan FrontOnline.

  Ata derisa po ktheheshin në familjet e tyre pas një vizite në Turqia, autobusi me të cilin po udhëtonin ka pësuar aksident duke marrë flak me çka edhe humbën jetën shumica e udhëtarëve.

  Nga ky aksident tragjikë thellësisht është prekur edhe skuadra kosovare, Llapi e cila ka ngushëlluar familjarët e viktimave.

  “Thellësisht të pikëlluar dhe të tronditur nga aksidenti që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Bullgari.

  Klubi ynë KF Llapi iu shpreh ngushëllime të gjithë familjarëve që humbën më të dashurit e tyre prej tyre mbi 45 persona nga Maqedonia e Veriut.

  Bashkëndjejmë dhimbjen e njëjtë me familjarët e të gjithë personave që humbën jetën dhe lusim Zotin që raste të tilla mos të ndodhin kurrë”, ka shkruar Llapi në “Facebook”./FrontOnline/

  Vlera Devolli bashkë me liderin e CDU-së në promovimin e Sara Rosner
  Nga Rubrika
  Sport18 Korrik 2024
  Llapi është mposhtur në “Zahir Pajaziti” edhe në ndeshjen kthyese nga Wisla Krakowa në kuadër të kualifikimeve për Europa League. Pjesa e...
  Sport18 Korrik 2024
  Në Prishtinë po mbahet Kampionati Evropian i Hendbollit U20. Në kuadër të tij mbrëmë është zhvilluar ndeshja mes Kosovës dhe Luksemburgut, ku...
  Sport18 Korrik 2024
  Bruce Mwape nuk do t’i lejohet kontakti privat me asnjë nga lojtaret e tij në Lojërat Olimpike në Paris, por trajnerit të...
  Të tjera
  Sport18 Korrik 2024
  Llapi është mposhtur në “Zahir Pajaziti” edhe në ndeshjen kthyese nga Wisla Krakowa në kuadër të kualifikimeve për Europa League. Pjesa e...
  Lajme18 Korrik 2024
  Artan Hajrizi vëllai i Faton Hajrizit i cili po dyshohet për vrasjen e një polici në Serbi, ka treguar se si vëllai...
  Lajme18 Korrik 2024
  Arbër Rexhaj, deputet i VV-së, ka thënë se i dyshuari për vrasjen e një polici serb në Serbi, është kriminel që ka...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Një familje e cila raportohet të jetë nga Maqedonia e Veriut, ka pësuar aksident të tmerrshëm në afërsi të Leskovcit ndërsa po...
  Lajme18 Korrik 2024
  Autoritetet në Serbi kanë nisur sot në orën 19:00 kërkimet edhe me helikopterë mbi zonën ku ndodhi vrasja e mbrëmshme e policit....
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka refuzuar bisedimet për arritjen e një marrëveshjeje me Rusinë, pa miratimin e Kievit, pasi kryeministri hungarez, Viktor...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.