Gjuha:
×
 • Sport
 • Sport

  Klopp nuk i përgjigjet vetëm një gazetari, tregon edhe arsyen

  FrontOnline
  1 muaj më parë

  Liverpool është turpëruar me humbjen që ka pësuar (0:3) në udhëtim te Wolverhampton, ndërsa trajneri Jurgen Klopp refuzoi t’i përgjigjet një pyetjeje të gazetarit të The Athletic, James Pierce në  konferencën për shtyp pas ndeshjes.

  Ai pyeti se çfarë e shkaktoi një fillim kaq të vështirë të sezonit të skuadrës, nëse arsyeja qëndron në përgatitjen jo të duhur për ndeshje, morali i lojtarëve apo diçka tjetër.

  Në vend që të përgjigjej, trajneri i Liverpool tha:

  “Të jem i sinqertë, është shumë e vështirë të flas me ty, më mirë të mos e bëj. A e dini pse. Për gjithçka qe ke shkruar. Nëse dikush tjetër e bën këtë pyetje, unë do të përgjigjem”.

  Një nga artikujt e fundit të Pearce në The Athletic kritikon politikën e transferimeve të Liverpool dhe hezitimin e pronarëve të klubit për të investuar në mesfushë. Megjithatë, ky artikull nuk është aq kritik ndaj Liverpool sa të justifikojë përgjigjen e Klopp.

  Me sa duket, Jurgen është plotësisht i shkatërruar.

  Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500
  Nga Rubrika
  Sport21 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi,  pas intervistimit, me urdhër të...
  Sport21 Mars 2023
  Barcelona ka arritur marrëveshjes me Inigo Martinez. Transferimi do të bëhet në sezonin e verës, si transferim i lirës, kështu ka raportuar...
  Sport21 Mars 2023
  Policia e Kosovës e ka arrestuar kreun e Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi. Siç raporton Televizioni T7, nga stacioni policor...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Komandati i KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia, sot është takuar me shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Serbisë, Milan...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, priti sot një delegacion të përbërë nga kryetarë të komunave arbëreshe. Gjatë takimit, Begaj ka folur për...
  Vip21 Mars 2023
  Faqja zyrtare e Luiz Ejllit në Instagram nuk ka më atë emër. Këngëtari ka arritur deri në 637 mijë ndjekës në këtë...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Mjekët në spitalet anembanë Gjermanisë dolën sot në protestë në mbështetje të kërkesave për paga më të larta dhe përmirësim të kushteve...
  Lajme21 Mars 2023
  Ish-ministri i Financave, Avdullah Hoti, përmes një reagimi në Facebook ka thënë se mjetet e investuara në Trustin pensional janë pa ‘zot’....
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Një tërmet shumë i fortë ka goditur Agfanistanin pak minuta më parë. Forca e tërmetit ka qenë me magnitudë 6.5. Epiqendra e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.