[wp-story]

Sport

Klitschko po mendon rikthimin në boks?!

Klitschko po mendon rikthimin në boks?!
23:11 | 17 Dhjetor 2019

Një seri postimesh në Twitter ka bërë që tifozët e boksit të mendojnë se Wladimir Klitschko do të rikthehet në ring.

Boksieri ukrainas dominoi për disa vite me radhë në peshat e rënda, përpara se të tërhiqej në vitin 2017.

Sot, në moshën 43-vjeçare, ai ka pyetur fansat e tij në rrjetin social se kundër kujt do të pëlqenin që të ndeshej. Alternativat ishin tre: Anthony Joshua, Tyson Fury apo Deontay Wilder.

Klitschko i humbi titujt e tij ndaj Fury në vitin 2015 dhe u tërhoq kur u mund nga Joshua në ndeshjen e radhës. Duke marrë parasysh sasinë e “like”, fansat duan të shohin një ndeshje Klitchko-Fury.

Por, pati edhe shumë nga ata që e këshillojnë ukrainasin që të vazhdojë të shijojë pensionin.

Super zbritje në “Petrol Company”

Të tjera