[wp-story]

Lajme

Kjo është “top 10-shja” e LDK-së

Kjo është “top 10-shja” e LDK-së
21:56 | 06 Shtator 2019

idhja Demokratike e Kosovës ka përfunduar listën zgjedhore me kandidatët e saj për deputetë të Kuvendit të Kosovës.

“Gazeta Blic” merr vesh se bartëse e listës zgjdhore të LDK-së është kandidatja për kryeministre Vjosa Osmani.

Në dhjetëshen e parë si kandidatë për deputetë janë edhe emrat e ish-deputetëve Kujtim Shala, Avdullah Hoti, Lumir Abdixhiku, Anton Quni, Lirije Kajtazi, Driton Selmanaj, Hykmete Bajrami, Doruntina Maloku, si dhe zëdhënësi partisë Besian Mustafa.

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera