×
 • Lajme
 • Lajme

  Kjo është tema që do të diskutohet mes LDK-së dhe VV-së gjatë ditës së sotme

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), do të takohen gjatë ditës së sotme me fillim prej orës 15:00 për të harmonizuar qëndrimet lidhur me krijimin e koalicionit mes dy partive.

  Dy temat që do të diskutohen në këtë takim pritet të jenë, kultura dhe arsimi. Kështu të paktën kishte paralajmëruar Arben Gashi nga LDK.

  “Takimi i ardhshëm do të jetë të hënën me fillim prej orës 15:00 dhe temë diskutimi do të jetë kultura dhe arsimi”, kishte thënë Gashi.

  Kujtojmë se në takimin e fundit mes këtyre dy partive politike ishte diskutuar për sundimin e ligjit, vettingun si dhe krijimin e një zyre hetimore. Po ashtu temë diskutimi kishte qenë edhe themelimi i Institutit për Krime Lufte në Kosovë.

  “Siguria e jashtme që ka të bëjë me Ushtrinë e Kosovës dhe me ngritjen e saj për anëtarësim në NATO, për sigurinë në trafik, sigurinë publike dhe çështje të tjera të sigurisë”.

  “Folëm për sundimin e ligjit që ka të bëjë më gjykatat, prokuroritë, folëm për Vetiungun dhe folëm për krijimin e një zyre të veçanta e cila do të ngrihet një zyre që mund të quhet Zyra e Hetimit”, kishte deklaruar Gashi./Front Online/

  Super oferta nga Sharr Travel/ Vetëm 70€ për person në Hotel VM Resort & Spa 5* në Durrës
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Organizatorët e sulmit në Banjskë janë fajtorë absolut për këtë situatë që kemi tani, tha ministri për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq....
  Lajme04 Tetor 2023
  Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar nga Departamenti i Krimeve të Rënda, në bashkëpunim me Prokurorinë Themelore – Prishtinë, ka zhvilluar...
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja vlerëson se rreziku në veri ende nuk ka kaluar. Ai thotë se integriteti territorial i Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Vetura me targa serbe me akronime të qyteteve të Kosovës qarkullojnë ende nëpër rrugët e veriut. Targa të tilla ilegale janë parë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se kryeministri Albin Kurti i ka përjashtuar të gjithë nga procesi...
  Lajme04 Tetor 2023
  Analisti politik dhe avokati, Azem Vlasi, i hedh poshtë pretendimet nga Serbia se Milan Radoiçiq, i cili pranoi organizimin e sulmit terrorist...
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Anton Quni, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë, veri të Kosovës, më 24 shtator, ka...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka pritur në takim ministrin gjerman të Ushqimit dhe Bujqësisë, Cem Ozdemir. Atë e ka njoftuar për...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.