[wp-story]

Lajme

Kjo është 15-shja e parë e LDK-së

Kjo është 15-shja e parë e LDK-së
20:57 | 06 Shtator 2019

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka vendosur se kush do të jenë 15 emrat e parë në listën e saj për kandidatë për deputetë.

E para në këtë listë do të jetë edhe kandidatja për kryeministre, pra Vjosa Osmani.

I dyti në listë do të jetë Kujtim Shala.

Pjesë e 15-shes së parë do të jenë edhe Avdullah Hoti, Lumir Abdixhiku, Anton Quni, Lirije Kajtazi, Besjan Mustafa, Driton Selmanaj e Besa Gaxherri, Doruntinë Maluku, Ismet Beqiri, Valon Murtezaj, Arban Abrashi, Arben Gashi dhe Besa Gaxherri.

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera