×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Kishin shkuar për pushime, dy gra vriten në dhomën e hotelit

  FrontOnline
  26 Shtator 2023

  Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Brazil, ku dy gra janë vrarë pak orë pasi shkuan në hotel për pushime. Autoritetet dyshojnë se bëhet fjalë për një kurth.

  Ewellyn Hansen, 30 vjeçe dhe Jessica Cassandra Pereira da Silva, 19 vjeç, sapo kishin shkuar në hotelin e tyre në Alagoas mëngjesin e 16 shtatorit kur u qëlluan me armë në kokë.

  Policia dyshon se ato u futën në kurth dhe se vrasja ishte e paramenduar. Brenda dhomës në hotel, hetuesit gjetën disa kanaçe birre, marijuanë dhe gjurmë gjaku.

  “Ajo çfarë dimë është që hynë në mëngjes në dhomë dhe njëra prej tyre njihte një prej të dyshuarve”, tha Talita Aquino, nga departamenti i Vrasjeve dhe Mbrojtjes së Individëve.

  Sipas saj, pasi kanë shkuar në vendin e ngjarjes, autorët kanë qëlluar menjëherë dhe janë larguar pastaj me qetësi. Paraprakisht autoritetet kanë identifikuar tre të dyshuar, që u larguan me një makinë me targa të falsifikuara./FrontOnline/

  “Strategjitë t’i lënë përjashta, ta shijojnë këtë eksperiencë të paharrueshme”, u thotë Bruno banorëve të rinj
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky thotë se lufta me Rusinë po hyn në një fazë të re pasi luftimet dimërore rifillojnë pas një...
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Maqedonia është tronditur nga vrasje e një 14 vjeçarje nga Shkupi dhe një 74 vjeçari të cilët u gjetën të vdekur në...
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Kaosi ishte sërish kryefjalë e Kuvendit të Shqipërisë. Deputetët e opozitës hodhën sërish tymuese dhe u përplasën me gardën. Deputeti Flamur Noka...
  Të tjera
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Një grua ka lindur foshnjen e saj, para kohe. Rasti dyshohet të ketë ndodhur si pasojë e dhunës fizike të shkaktuar nga...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Avokatja kosovare nga Suedia, Arlinda Loncari, është deklaruar duke dhënë detaje nga ajo se çfarë ka gjetur dhe çfarë ka lexuar prej...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Çmimi i derivateve në bursën ndërkombëtare ka shënuar të hënën ulje. I njëjti ritëm po vazhdon edhe në Kosovë. Gjatë kësaj periudhe,...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) po vlerëson se dënimet minimale për vrasësit e grave, po u lënë hapësirë abuzuesve që të...
  Opinione04 Dhjetor 2023
  Nga Kaspar Villiger: I Kur njerëzit veprojnë me përgjegjësi vetjake kjo sjell shumë përfitime për shoqërinë. Ata që kujdesen për veten nuk...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Ashtu papritur, një ditë më parë morëm vesh se ylli shqiptar Dua Lipa i ka dhënë fund romancës me regjisorin Romain Gavras,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.