×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Kina rikthen masat e rrepta, izolon 400.000 veta në afërsi të Pekinit

  FrontOnline
  29 Qershor 2020

  Kina ka kthyer masat e rrepta të kufizimeve në afërsi të Pekinit, duke mbyllur rreth 400.000 veta, pas rritjes së numrit të të infektuarve.

  Kufizimet janë vendosur në komunën Anxin në provincën Hebei, raporton BBC.

  Mbyllja e Anxinit është paralajmëruar të dielën. Zyrtarët kinezë kanë bërë të ditur se kjo komunë “do të mbyllet dhe kontrollohet në tërësi”.

  Vetëm stafi esencial mund të dalë nga shtëpitë, ndërsa vetëm një anëtar i familjes mund të dalë një herë në ditë jashtë, për të blerë gjërat e nevojshme.

  Autoritetet kanë paralajmëruar se kushdo që i shkel këto rregulla, do të dënohet nga policia.

  Curri: Atdheu dhe Xhuli ia kaluan për shpejtësi të krijimit të lidhjes, Vivien dhe Getinjos (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Dronët ukrainas kanë goditur një sistem të mbrojtjes ajrore S-400 Triumph pranë qytetit rus të Belgorodit. Mediet ukrainase raportojnë se sulmi është...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  60-vjeçari i arrestuar javën e kaluar për vrasjen e reperit Tupac Shakur doli për herë të parë në gjykatë të mërkurën në...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një varkë prej druri e mbushur me 280 njerëz që mbërriti në ishullin Kanarie të El Hierro mendohet të jetë anija më...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.