Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Kina regjistron 105 raste të reja me COVID-19

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Kina raportoi 105 raste të reja të koronavirusit në kontinent për 29 korrik, nga 101 raste një ditë më parë, tha të enjten komisioni shëndetësor, raporton Reuters, transmeton lajmi.net.

  Nga infeksionet e reja, 96 ishin në rajonin shumë perëndimor të Xinjiang, pesë ishin në provincën verilindore të Liaoning, një ishte në Pekin, dhe tre ishin raste të importuara, sipas një deklarate të Komisionit Kombëtar të Shëndetit.

  Kina raportoi gjithashtu 21 pacientë të rinj asimptomatikë, nga 27 në ditë një ditë më parë.

  Që nga e mërkura, Kina kontinentale kishte konfirmuar 84.165 raste të koronavirusit, tha autoriteti shëndetësor.

  Numri i vdekjeve COVID-19 mbeti në 4634.

  Banori apo banorja i/e radhës në BBVK vjen nga Tirana, por kush është ai/ajo?
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Pas “Lasgushit”, “Migjenit” dhe “Naimit”, linjës shqiptare të fluturimeve ajrore “Air Albania” i shtohet edhe aeroplani “Fishta”, për nder të poetit të...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Bordi i Fondit Monetar Ndërkombëtar miratoi të premten një paketë ndihme prej 15.6 miliardë dollarësh të nënshkruar më 21 mars me qeverinë...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar dekretin për miratimin e konceptit të përditësuar të politikës së jashtme të Rusisë. Kremlini bëri të...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Unionit Shqiptar në Kroaci, Esat Çollaku, ka thënë se ka parë një mobilizim të jashtëzakonshëm përpara fillimit të “Marshojmë për...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rritjen e çmimit të energjisë si të padrejtë e të papërballueshëm për qytetarët. Në faqen...
  Lajme31 Mars 2023
  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën. Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç. Shqiptari e goditi 5...
  Vip31 Mars 2023
  Donald Veshaj ka thumbuar Olta Gixharin por edhe Efin për eksperiencën e tyre në Big Brother Vip Albania. Në programin që drejtohet...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.