[wp-story]

Bota/Rajoni

Kim Jong-un me raketa që mund të arrijnë Amerikën

Kim Jong-un me raketa që mund të arrijnë Amerikën
19:48 | 09 Tetor 2020

Sipas ‘38 North’, një faqe në internet e cila monitoron Korenë e Veriut, imazhet e fundit satelitore, tregojnë se këtë fundjavë do të realizohet ngjarja më e madhe në historinë e vendit.

Sipas spekulimeve, Koreja e Veriut do të zbulojë armatimin e saj të fundit në një paradë të madhe, e cila do të mbahet me rastin e 75 vjetorit të “Partisë së Punëtorëve” në pushtet.

Ngjarja do të përcillet nga udhëheqësi i vendit Kim Jong-un dhe përveç armatimit të ri, pritet të prezantohen përmirësime në aftësitë bërthamore të regjimit komunist.

Është bërë e ditur se në paradë do të marrin pjesë mijëra trupa ushtarakë, të ndjekur nga tanket dhe automjetet e blinduara.

Gjithsesi, pritet që kulmi i spektaklit të jetë kur Kim mund të dërgojë një mesazh të fortë në Uashington duke zbuluar raketa të reja me rreze mjaftueshëm të gjata sa për të goditur kontinentin e SHBA’së.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera