×
 • Auto
 • Auto

  Kia tërheq me mijëra automjete nga tregu për shkak se “bagazhi nuk hapet nga brenda”

  FrontOnline
  01 Shtator 2023

  Kia ka bërë të ditur se po tërheq rreth 320,000 makina në SHBA për të rregulluar një problem që mund të parandalojë hapjen e bagazhit nga brenda.

  Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, tërheqja mbulon makinën e modelit Optima nga 2016 deri në 2018, hibridet Optima dhe plug-in-et nga 2017 dhe 2018, dhe makinën e vogël Rio nga 2016 dhe 2017.

  Siç ka thënë Administrata Kombëtare e Sigurisë së Trafikut në Autostrada, në një rast të tillë, një person brenda bagazhit mund të bllokohet.

  Kështu, tregtarët do të zëvendësojnë një pjesë të mekanizmit të bagazhit dhe pronarët e veturave do të njoftohen duke filluar nga 19 tetori./FrontOnline/

  Si t’i përdorni radiatorët e ngrohjes që të kurseni deri në 25% të faturës së rrymës
  Nga Rubrika
  Auto05 Dhjetor 2023
  Tesla lansoi të enjten kamionçinën e shumëpritur Cybertruck, që ishte paralajmëruar vite më parë. Në eventin e lansimit janë kryer dërgesat e...
  Auto05 Dhjetor 2023
  Akulli në xhamin e përparmë të makinës mund të ngadalësojë ndjeshëm udhëtimin tuaj. Ne kemi disa mënyra për ta hequr atë lehtësisht....
  Auto02 Dhjetor 2023
  E nxitur nga një valë modelesh të reja të përballueshme, pjesa e tregut të automjeteve elektrike në Bashkimin Evropian do të rritet...
  Të tjera
  Vip05 Dhjetor 2023
  Debatet nuk kanë të ndalur në shtëpinë e Big Brother VIP Kosova, kësaj rradhe kanë debatuar Ylli me Adrin. Adri i ka...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Avokati dhe njëherësh ish-zëvendësministri i Brendshëm, Valdet Hoxha, ka thënë se numri i vrasjeve në vendin tonë është relativisht i madh. “Suksesi...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Azemi dhe Ylli kanë debatuar. Azemi i ka thënë Ylli se “mos më thuaj mua asgjë për femra kur vetë dridhesh”. Ndërkaq...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Debatet mes Blerandos dhe Adrit nuk kanë të ndalur. Në një moment Adri i ka thënë Blerandos “mos ndërhy kur flas unë”....
  Vip05 Dhjetor 2023
  Blerando dhe Azemi kanë debatuar me njëri-tjetrin. Azemi e ka nisur debatin i pari. Në një moment Azemi i ka thënë se...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim ambasadorin e ri të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.