Auto

KIA ka prezantuar modelin Sportage krejtësisht të ri

KIA ka prezantuar modelin Sportage krejtësisht të ri
13:22 | 10 Qershor 2021

Kia tregoi fotot e para të Sportage krejt të re. SUV i tyre i njohur tani arrin me një dizajn origjinal të brendshëm dhe të jashtëm, dhe me teknologjinë e re me siguri do të gjejë rrugën e saj për klientët dhe do të vazhdojë suksesin e gjeneratave të mëparshme.

Fotografitë e para tregojnë versionin për SHBA dhe pjesën tjetër të botës, ndërsa versioni për Evropën do të duket i njëjtë por do të jetë akoma më i shkurtër. Pjesa e jashtme e Sportage të ri sfidon fjalë për fjalë normat e njohura të dizajnit dhe zhvendos plotësisht identitetin e Sportage në gjeneratën tjetër, ndërsa në të njëjtën kohë bën një lidhje me brezat e mëparshëm.

Linjat moderne dhe të mprehta mbivendosen në trup, ndërsa elementet komplekse të dritës dhe një maskë e madhe në pjesën e përparme sigurisht tërheqin vëmendjen. Zbuluar në fillim të vitit 2021, filozofia e re e dizajnit Kia – Opposites United – formon bazën e Kia Sportage krejt të re.

Ky drejtim i dizajnit do të ndikojë në modelimin e të gjitha modeleve të ardhshme të KIA-s. Kia Sportage krejt e re është rezultat i një bashkëpunimi midis rrjetit kryesor të dizajnit global të Kia në Kore, Gjermani, SHBA dhe Kinë. Kështu pjesa e përparme e Kia Sportage krejt e re bën një pamje provokuese ku bien në sy grafika e zezë e grilës, e shtrirë në të gjithë gjerësinë e pjesës së përparme. Si një rrjetë e ndërlikuar në pjesën e përparme, detajet teknike të kapuçit mbivendosen, duke i dhënë SUV-it të ri një vëllim imponues të përparmë.

Grilja e zgjatur lidh grilën moderne të Kia-s Tiger Nose – e cila vepron si pika fokale vizuale e makinës – me dritat dalluese të ditës në formë boomerang. Brendësia e Sportage tërësisht e re ndërthur dizajnin e guximshëm me teknologjinë intuitive dhe inovative, duke krijuar një hapësirë ​​të nivelit të lartë të orientuar nga drejtuesi.

Pozicionuar në mënyrë optimale për shoferin dhe pasagjerin përpara është një tastierë ergonomike qendrore që ndërthur komoditetin dhe luksin. Me një përfundim me shkëlqim të lartë, tastiera ofron hapësirë ​​ruajtëse, konfigurim të sistemit operativ, mbajtëse kupash dhe çelësa me prekje të butë. Materialet me cilësinë më të lartë janë të këndshme për prekjen, opsionet dinamike dhe të gjalla të ngjyrave dhe teknikat shtesë të përfundimit energjik që përfshijnë krom dhe sigurojnë që brendësia e Kia Sportage tërësisht e re të jetë një vend i veçantë për të kaluar kohën në lëvizje. Kia Sportage i ri do të ketë premierën e tij të plotë për tregun global më vonë këtë vit, dhe më shumë informacion mbi opsionet e makinës dhe motorët do të jenë në dispozicion me afrimin e datës së premierës./FrontOnline/

 

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera