Lifestyle

Këto ushqime kontribuojnë në shëndetin dhe bukurinë e lëkurës

Këto ushqime kontribuojnë në shëndetin dhe bukurinë e lëkurës
15:27 | 13 Maj 2022

Lëkura juaj është një dritare në trupin tuaj dhe zbulon shumë për ju. Nga shpërthimi i akneve gjatë viteve të adoleshencës deri te shkëlqimi rrezatues i shtatzënisë dhe njollat ​​e diellit në moshë madhore, si mosha ashtu edhe shëndeti juaj reflektohen në lëkurën tuaj.

Lëkura ka shumë funksione dhe roli i saj më i rëndësishëm është të jetë linja e parë e mbrojtjes midis trupit tonë dhe botës së jashtme, duke na mbrojtur nga bakteret, viruset, ndotësit dhe kimikatet që hasim në vendin e punës dhe në shtëpi.

 

Shumë faktorë ndikojnë në lëkurën tuaj

Gjenetika, plakja, hormonet dhe gjendjet si diabeti janë faktorë të brendshëm që ndikojnë në lëkurë. Disa prej tyre nuk mund t’i ndikoni, por ka shumë faktorë të jashtëm që mund të ndikoni.

Ndikimet e jashtme, si ekspozimi i pambrojtur i diellit dhe larja shumë e shpeshtë në ujë shumë të nxehtë, mund të dëmtojnë lëkurën. Ushqimi jo i shëndetshëm, stresi, mungesa e gjumit, mungesa e ushtrimeve, dehidratimi, pirja e duhanit dhe disa medikamente mund të ndikojnë në aftësinë e lëkurës për të vepruar si një pengesë efektive mbrojtëse.

Këshillat e Medical News Today mund t’ju ndihmojnë të kujdeseni më mirë për lëkurën tuaj për sa i përket të ushqyerit

Mango: Përmban komponime me veti antioksiduese. Këto komponime ndihmojnë në mbrojtjen e komponentëve të lëkurës si kolagjeni.

Domatet: Një studim në minj zbuloi se konsumimi i përditshëm i domateve zvogëlon mundësinë e zhvillimit të kancerit të lëkurës me 50 për qind pas ekspozimit ndaj dritës UV.

Hulumtimet kanë treguar se përfshirja e domateve në vakte mund të ndihmojë në mbrojtjen kundër djegieve nga dielli. Pas 10 javësh, njerëzit që konsumonin 40 gram salcë domate në ditë kishin 40 për qind më pak djegie nga dielli sesa grupi i kontrollit.

Likopeni, pigmenti që u jep atyre një ngjyrë të kuqe, mendohet se luan një rol në mbrojtjen kundër dëmtimit UV.

Vaji i ullirit: Është i lidhur me një rrezik më të ulët të plakjes së shpejtë të fytyrës, ose dëmtimit kumulativ të lëkurës që përfshin rrudha, pika të errëta dhe çngjyrosje, të cilat janë rezultat i ekspozimit të zgjatur në rrezet e diellit.

Kakao: Flavanolet që gjenden në çokollatën e zezë mund të përmirësojnë strukturën dhe funksionin e lëkurës. Shkencëtarët kanë zbuluar se flavanolet zvogëlojnë vrazhdësinë dhe lëkurën e lëkurës, rrisin hidratimin e lëkurës dhe ndihmojnë në mbrojtjen kundër dëmtimit UV.

Çaji jeshil: Është i lidhur me shumë përfitime për lëkurën. Polifenolet, komponimet që gjenden në çajin jeshil, rinovojnë qelizat e lëkurës që vdesin, duke sugjeruar se ato mund të jenë të dobishme për shërimin e plagëve ose trajtimin e kushteve të caktuara të lëkurës.

Çaji i bardhë: Një studim sugjeron se disa përbërës në çajin e bardhë mund të mbrojnë lëkurën nga stresi oksidativ dhe dëmtimi i qelizave imune.

Lakra jeshile: Një nga burimet më të mira të luteinës dhe zeaksantinës. Luteina dhe zeaxanthin mund të mbrojnë lëkurën nga dëmtimet e shkaktuara nga rrezet UV.

Acidet Omega-3: Gjendet në peshkun yndyror, arra, farat e kungujve dhe vajra si farat e lirit dhe misri. Ato mund të parandalojnë tharjen dhe lëkurën e lëkurës.

Soja: Mund të ndihmojë në reduktimin e rrudhave që shfaqen në këndin e jashtëm të syrit tek gratë në menopauzë./FrontOnline/

Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500

Të tjera