Sport

Këto janë ndeshjet që zhvillohen sot në Superligë

Këto janë ndeshjet që zhvillohen sot në Superligë
08:33 | 17 Shtator 2022

Java e dytë në Prince Caffe Superligën e Kosovës do të sjellë ndeshje shumë interesante.

Ndeshja e parë do të zhvillohet ndërmjet kampionit aktual, Golden Eagle Yllit dhe kampionit të trembëdhjetëfishtë të Kosovës, Sigal Prishtinës.

Te Ylli rikthehet trajneri Adis Beciragiq, i cili mori pjesë në Kampionatin Evropian të basketbollit me Bosnje e Hercegovinën, kurse te Prishtina u largua trajneri Ekrem Memnun. Të dy skuadrat pësuan në xhiron e parë. Therandasit pësuan nga Rahoveci me rezultat 90:88, kurse prishtinasit nga Peja 70:76.

Sfida e dytë e ditës së shtunë zhvillohet mes Ponte Prizrenit dhe Pejës.

Prizrenasit kërkojnë fitoren e parë në këtë edicion, pas humbjes nga mitrovicasit në xhiron e parë, kurse pejanët hyn pas fitores ndaj kryeqytetasve dhe do të mundohen të vazhdojnë serinë pozitive.

E shtunë

17:00 Golden Eagle Ylli – Sigal Prishtina

19:00 Ponte Prizreni – Peja/Gazeta Express/

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera