×
 • Lajme
 • Lajme

  Këto janë komunat me daljen më të madhe në votime deri në ora 11:00

  FrontOnline
  14 Nëntor 2021

  Komuna e Mamushës (17.6 %), Junikut (16.7 %), Kllokotit (11.8 %) dhe e Shtimes (10.9 %), kanë pasur numrin më të madh të votuesve në ditën e balotazhit, deri në orën 11:00.

  Ndërkohë, në Prishtinë  kanë votuar 8.9 përqind e atyre që kanë të drejtë vote.

  Në Podujevë kanë votuar 8,8 përqind e votuesve, në Kamenicë 8.7 përqind, ndërsa në Obiliq 8 përqind.

  Më pak votues ka pasur Gjilani (7.5 %), Kaçaniku (7.4%), Malisheva (7 %).

  Komuna e Vitisë ka pasur 6.9 përqind votues, ajo e Vushtrrisë 6.6 përqind, e Istogut 6.7 përqind, ndërsa Gjakova dhe Fushë Kosova me nga 6.5 përqind votues.

  Më së paku votues kanë pasur Klina (5.6 %), Prizreni (5.2 %), Rahoveci (4.4 %), Dragashi (4.2 %).

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme14 Korrik 2024
  Në tubimin në Butler në shtetin e Pennsylvania derisa ish presidenti amerikan po mbante fjalim dëgjohen të shtëna rresht dhe sipas pamjeve...
  Lajme13 Korrik 2024
  NATO i dha fundit takimit të saj vjetor në kryeqytetin e Shteteve të Bashkuara, duke festuar 75 vjetorin e formimit dhe marrë...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë se Serbia është e gatshme të zhvillojë marrëdhënie në të gjitha fushat me...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryeministri i Kosovës, e ka përkujtuar masakrën e Poklekut. Ai tha se Serbia me projektin e saj “Paktoi”, vrau edhe foshnje të...
  Lajme13 Korrik 2024
  Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka bërë të ditur se rruga nga rrethi i vogël i Arbërisë e deri te rrethi i...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka publikuar listën e plotë të zyrtarëve që i ka takuar gjatë vizitës së saj në Washington...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sipas World Population Review, disa vende luftojnë më shumë me divorcin se të tjerët. Këto janë të dhënat për vitin 2022 dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara mirëpritën samitin me rastin e 75-vjetorit të themelimit të NATO-s në kohë të trazuara politike. Ndërkohë që sulmet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.