×
 • Lajme
 • Lajme

  Këto janë katër pikat e rendit të ditës në mbledhjen e nesërme të Qeverisë së Kosovës

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Mbledhja do të mbahet me fillim prej orës 14:00, ndërsa do të ketë katër pika të rendit të ditës, raporton Gazeta Sinjali.

  Pika e parë e rendit të ditës pritet të jetë aprovimi procesverbaleve nga 7 mbledhjet e kaluara. Pikë e dytë e kësaj mbledhje do të jetë shqyrtimi i propozim-vendimit për kursime dhe ndarje buxhetore të organizatave buxhetore.

  Pika e tretë e rendit të ditës do të jetë shqyrtimi i Raportit të Thesarit për të hyrat dhe shpenzimet në periudhën 9 mujore të Ministrisë së Financave, ndërkohë pika e fundit e rendit të ditës do të jetë shqyrtimi i propozim-vendimit për rivarrimin e Dëshmorëve të Kombit.

  Delegacioni nga Drake University viziton Devolli Corporation, njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Organizatorët e sulmit në Banjskë janë fajtorë absolut për këtë situatë që kemi tani, tha ministri për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq....
  Lajme04 Tetor 2023
  Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar nga Departamenti i Krimeve të Rënda, në bashkëpunim me Prokurorinë Themelore – Prishtinë, ka zhvilluar...
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja vlerëson se rreziku në veri ende nuk ka kaluar. Ai thotë se integriteti territorial i Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Vetura me targa serbe me akronime të qyteteve të Kosovës qarkullojnë ende nëpër rrugët e veriut. Targa të tilla ilegale janë parë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se kryeministri Albin Kurti i ka përjashtuar të gjithë nga procesi...
  Lajme04 Tetor 2023
  Analisti politik dhe avokati, Azem Vlasi, i hedh poshtë pretendimet nga Serbia se Milan Radoiçiq, i cili pranoi organizimin e sulmit terrorist...
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Anton Quni, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë, veri të Kosovës, më 24 shtator, ka...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka pritur në takim ministrin gjerman të Ushqimit dhe Bujqësisë, Cem Ozdemir. Atë e ka njoftuar për...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.