×
 • Sport
 • Sport

  Këto dy kombëtare mund të sigurojnë sot kualifikimin në Kupën e Botës

  FrontOnline
  13 Nëntor 2021

  Sot zhvillohen disa duele mjaft interesante.

  Gjermania ishte ekipi i parë evropian që siguroi kualifikimin për Kupën e Botës pak javë më parë, shkruan lajmi.net.

  Një gjë të tillë shumë afër është ta bëjë edhe Anglia, që duhet të zhvillojë edhe ndeshjen me Poloninë për të konfirmuar kualifikimin.

  Ndërkohë qysh sot mund të sigurojnë kualifikimin edhe dy kombëtare tjera, bëhet fjalë për Francën dhe Belgjikën.

  Franca do të takohet me Kazakistanin në ora 20:45 dhe me një fitore automatikisht do të siguronte kalimin tutje nga vendi i parë, pavarësisht rezultateve të ekipeve tjera.

  E njëjta gjë vlen edhe për Belgjikën që me një fitore sonte do të ‘prente’ biletën për në Katar 2022.

  Këto dy kombëtare mund të sigurojnë kualifikimin edhe nëse nuk fitojnë, por me kusht që edhe kombëtaret më të afërta me pikë të mos fitojnë sot.

  Festo Bajramin me ofertën All Inclusive të Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Sport13 Korrik 2024
  Trajneri i Spanjës, Luis de la Fuente, ka shprehur besimin e tij të plotë në skuadrën e tij dhe ka theksuar se...
  Sport13 Korrik 2024
  Deputetë e zyrtarë të partisë në pushtet, Vetëvendosje, e asaj opozitare, PDK, janë bashkuar sonte për një ndeshje futbolli. Kundërshtarët në politikë,...
  Sport13 Korrik 2024
  Futbollisti i njohur, Elvis Rexhbeçaj, ka nënshkruar sot për Kombëtaren e Kosovës, duke qenë prurja më e re në mesfushën dardane. Letra...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka bërë të ditur se rruga nga rrethi i vogël i Arbërisë e deri te rrethi i...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka publikuar listën e plotë të zyrtarëve që i ka takuar gjatë vizitës së saj në Washington...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sipas World Population Review, disa vende luftojnë më shumë me divorcin se të tjerët. Këto janë të dhënat për vitin 2022 dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara mirëpritën samitin me rastin e 75-vjetorit të themelimit të NATO-s në kohë të trazuara politike. Ndërkohë që sulmet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kanë filluar pritjet e mërgimtarëve nëpër pikat kufitare për hyrë në Kosovë. Në pikëkalimin kufitar te Dheu i Bardhë, sipas Qendrës Kombëtare...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.