Lajme

Këta janë deputetët e LDK-së që kanë votuar pro Projektligjit anti-Covid

Këta janë deputetët e LDK-së që kanë votuar pro Projektligjit anti-Covid
15:54 | 09 Korrik 2020

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar të enjten kundër që Projektligji anti-Covid të hyjë në rend të ditës, pasi i njëjti nuk mori mbështetje edhe në mbledhjen e Qeverisë e cila u mbajt para seancës plenare, raporton Front Online.

Me 59 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Kosovës dështoi që të fus në rend të ditës trajtimin e Projektligjit anti-Covid për lexim të parë.

Front Online mëson nga burimet e veta se nga deputetët e LDK-së që votuan pro futjes në rend dite të këtij Projektligji ishin: Fatmir Rexhepi, Ardian Shala, Vlora Limani dhe Besa Gaxherri.

Të gjithë deputetët e tjerë të kësaj partie, të pranishëm në sallë votuan kundër.

Pas dështimit të futjes në rend të ditës të këtij ligji, ka reaguar kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani.

“Për fat të keq ky ligj do të duhet të trajtohet me procedura të stërzgjatura edhe pse situata është alarmante”, deklaroi Osmani./Front Online/

Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..

Të tjera