[wp-story]

Lajme

Këta janë 60 nga 110 kandidatët për deputetë të AAK-së

Këta janë 60 nga 110 kandidatët për deputetë të AAK-së
17:55 | 16 Janar 2021

Sot në orën 18:00 do të përmbyllet afati në KQZ për aplikimin e partive për pjesëmarrje në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Është siguruar edhe lista e kandidatëve për deputetë nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës.

Në 10-shen e parë, siç shihet do të jenë: Ramush Haradinaj, Shemsedin Dreshaj, Time Kadriaj, Bekë Berisha, Besnik Tahiri, Albena Reshitaj, Pal Lekaj, Rasim Selmanaj, Teuta Haxhiu, Haxhi Shala.

Gjithësej AAK do të ketë 110 kandidatë për deputët, teksa më poshtë keni listën prej 60 kandidatëve.

 

aak

AAK-JA

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera