×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Kështu luftohet COVID-19, ky është vendimi i ri nga Gjermania

  FrontOnline
  30 Qershor 2020

  Bavaria do të zhvillojë “ofanzivë” të testimeve për COVID-19.

  Shteti i Gjermanisë jugore të Bavarisë ka njoftuar një “ofanzivë” që do t’u lejojë qytetarëve të bëjnë një test për virusin edhe nëse nuk tregojnë simptoma, raporton Reuters.

  “Të gjithë qytetarëve bavarezë do t’u ofrohet menjëherë mundësia që të testohen nga një mjek i vendosur me kontratë, madje edhe pa simptoma,” tha ministrja e shëndetësisë e Bavarisë, Melanie Huml, pas njoftimit të dielën.

  Kostot e testimit që nuk janë mbuluar aktualisht nga skemat e sigurimeve shëndetësore publike mund të vijnë në të ardhmen nga shteti, tha ministry, transmeton lajmi.net.

  Aktualisht siguruesit e shëndetit publik kanë tendencë të paguajnë koston laboratorike të analizimit të mostrave të gjakut, por zakonisht nuk mbulojnë koston e marrjes së mostrës.

  Formula 1 vjen në Artmotion më "i çmendur" se kurrë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Gjykatësja federale e qarkut Aileen Cannon ka hedhur poshtë çështjen e dokumenteve të klasifikuara kundër Donald Trump, raporton CNN. Në një vendim...
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Një alarm i kuq është në fuqi për të gjithë Kroacinë, pasi vendi vazhdon të përkeqësohet nga një valë e të nxehtit,...
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Pushimet në Jug këtë vit janë më të shtrenjta se asnjëherë. Vlora, Saranda dhe zonat përreth tyre po përballen me një rritje...
  Të tjera
  Lajme15 Korrik 2024
  Kurti takohet me drejtoren e NDI, ZKM: Diskutuan për zhvillimet në vend dhe në botë Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka...
  Lajme15 Korrik 2024
  Agjencia për Informim dhe Privatësi, në kuadër të mbrojtjes së të dhënave personale të qytetarëve, përkatësisht mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit për...
  Lajme15 Korrik 2024
  Këshilli Prokurorial i Kosovës ka reaguar për Ligjin e ri të miratuar për KPK-në javën e kaluar, duke thënë kjo paraqet mosrespektim...
  Lajme15 Korrik 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci shkroi se kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj e ka përcjellur “me shumë...
  Sport15 Korrik 2024
  Xherdan Shaqiri sapo ka njoftuar pensionimin nga përfaqësuesja e Zvicrës. Shaqa ka njoftuar këtë vendim me një njoftim në Facebook. “7 turne,...
  Vip15 Korrik 2024
  Dje në rubrikën “Trotuar” në “E Diell” u trajtua tema e tradhtisë. E ftuar në panel ishte Xhiliola Lamaj , e cila...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.