×
 • Auto
 • Auto

  Kështu do të duket modeli më i ri i VW Tiguan

  FrontOnline
  26 Gusht 2023

  Fotot e Volkswagen Tiguan të ri janë shfaqur në internet dhe ofrojnë pamjen më të mirë të crossover-it kompakt gjerman deri më tani.

  Tani është e qartë se Tiguan do të humbasë pjesën e përparme tërheqëse në formë nofulle që zbukuron modelin aktual dhe do të marrë një pamje më elegante, më organike.

  Profili të kujton Touareg-in më të madh, ndërsa fascia e përparme përmban gjurmë të Golf VIII dhe SUV-së plotësisht elektrike ID.4. Fenerët janë të lidhur me një linjë të ndriçuar, e cila ndoshta përmban dritat e ditës. Grila e madhe e radiatorit zë pjesën më të madhe të parakolpit të përparmë, dhe “ndarësi” është mbajtësi i targës.

  Mbrojtja plastike e zezë në pjesët e poshtme të automjetit i jep Tiguan njëfarë qëndrueshmërie dhe distanca e konsiderueshme nga toka të lë përshtypjen e një SUV të vërtetë dhe një crossover “të fryrë”.

  Në pjesën e pasme është një vijë e errët e dritës që fsheh elementë modernë të ndriçimit. Porta e pasme katrore duket më tërheqëse në krahasim me pjesën e përparme të makinës. Gjithashtu, ka gjurmë të dizajnit të Audi A8, si dhe të kryqëzimit të vogël Volkswagen T-Cross.

  Brendësia është tipike VW, e rregullt, funksionale dhe e dizajnuar me shije. Timoni me tre fole është përpara ekranit dixhital të shoferit, dhe ekrani i spikatur i info-argëtimit është i kënduar drejt shoferit dhe i pozicionuar pak mbi hapjet qendrore të ajrit. Duket se Tiguan i ri do të ketë kontrolle dixhitale për sistemin HVAC.

  Volkswagen është nën sulm për ergonominë e tij të rëndë dhe planifikon ta korrigjojë këtë në të ardhmen./FrontOnline/

  Falja e Fitër Bajramit në “Haxhi Ibrahim Devolli” në Pejë, festë me tekbire e ilahi
  Nga Rubrika
  Auto05 Dhjetor 2023
  Tesla lansoi të enjten kamionçinën e shumëpritur Cybertruck, që ishte paralajmëruar vite më parë. Në eventin e lansimit janë kryer dërgesat e...
  Auto05 Dhjetor 2023
  Akulli në xhamin e përparmë të makinës mund të ngadalësojë ndjeshëm udhëtimin tuaj. Ne kemi disa mënyra për ta hequr atë lehtësisht....
  Auto02 Dhjetor 2023
  E nxitur nga një valë modelesh të reja të përballueshme, pjesa e tregut të automjeteve elektrike në Bashkimin Evropian do të rritet...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  “Modeli i qeverisjes së mirë lokale në Prizren, është modeli që ia ofrojmë Kosovës në nivelin qendror pas zgjedhjeve të ardhshme”. Kështu...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Njohësi i sigurisë, Nuredin Ibishi tha në Frontal në T7 se injorimi i Policisë së Kosovës nga UNMIK-u e kishte rritur numrin...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Në sheshin ‘Zahir Pajaziti’ në Prishtinë janë mbledhur qytetarë për të protestuar kundër vrasjes së grave. Protesta ka nisur në orë 18:00...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Avokatja Fehmije Bytyqi tha se ka informacione se Policia dhe Prokuroria e dinin se Naim Murseli ishte porositësi i vrasjes së bashkëshortes...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Në shkollën fillore “Todor Janev” të Komunës Çashkë të Velesit përfundimisht filloi mësimi shqip për nxënësit e klasës së parë. Lajmin e...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kryetari i Zubin Potok, Izmir Zeqiri ka thënë se është i gatshëm të përkrahë çfarëdo rezultati nëse kërkesa e serbëve për shkarkimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.