×
 • Lajme
 • Lajme

  Këshilltari i Pacollit thotë se blerja e Ipkos nga Telekom Serbia, cënon sigurinë kombëtare

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Këshilltari politik i Behgjet Pacollit, Jetlir Zyberaj, i ka quajtur shqetësuese raportimet se Telekom Serbia do ta blejë rrjetin e telekomunikacionit në Kosovë, IPKO.

  Sipas Zyberajt një gjë e tillë kërcënon sigurinë nacionale.

  ”Raportimet që Telekom Serbia dëshiron të blejë Ipko janë shqetësuese dhe kërkojnë përgjigje të menjëhershme nga qeveria për të parandaluar një shitje të tillë. Bëhet fjalë për sigurinë kombëtare të Kosovës dhe mbrojtjen e infrastrukturës kritike të Kosovës. Kompanitë serbe nuk mund të lejohen të blejnë kompani të Kosovës përderisa Serbia nuk e njeh Kosovën.
  Hapa të tillë SHBA dhe Evropa kanë ndërmarrë ndaj Kinës”.

   

  https://www.facebook.com/jetliri88/posts/10217121864134546

  Banori apo banorja i/e radhës në BBVK vjen nga Tirana, por kush është ai/ajo?
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputeti i pavarur, Fatmir Humolli, ka komentuar sekuestrimin e vilës shumë milionëshe të kryeterroristit të Milan Radojçiqit. Sipas tij, ka deputetë shqiptarë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Miroslav Lajçak, emisar i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, është takuar në Strasbourg me disa eurodeputetë. Ai është takuar me...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryetarja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari – Lila ka reaguar lidhur me deklaratën e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama...
  Të tjera
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Roja Bregdetare e Filipineve po heton përplasjen e një anije peshkimi që vrau tre persona, përfshirë kapitenin, thanë zyrtarët të mërkurën. Incidenti...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në vazhdimësi po deklaron KFOR-i duhet ta marrë kontrollin ne veri të Kosovës. E, deklaratën e  Ramës,...
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Mergim Lushtaku ka thënë se pushteti aktual është misionar për degjenerimin dhe shkatërrimin e vlerave...
  Lajme04 Tetor 2023
  Serbia nuk ka ndryshuar asgjë nga politikat e saj gjenocidale dhe ka filluar të praktikojnë të njëjtat metoda që kishte zbatuar në...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Komisioni Evropian ka konfirmuar se ka transferuar 60 milionë euro në mbështetje buxhetore për qeverinë tuniziane, pavarësisht se presidenti tunizian, Kais Saied...
  Lajme04 Tetor 2023
  Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë tha se Kosova ka fakte,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.