Lajme

Këshilltari i Hotit e kundërshton idenë e Hazirit për shkëmbim territoresh

Këshilltari i Hotit e kundërshton idenë e Hazirit për shkëmbim territoresh
16:19 | 02 Shtator 2020

Këshilltari i Kryeministrit Hoti, Visar Berisha përmes një postimi në facebook doli kundër qëndrimit të nënkryetarit të LDK-së, Lutfi Haziri për shkëmbimin e territoreve.Berisha tha se kërkesa për të prekur integritetin territorial të Kosovës është thirrje për përmbysje të Kushtetutës.Sipas tij kjo është goditje ndaj pozicionit dialogues të Kosovës.

Ky është postimi i tij i plotë në facebook:

Qendrimi dhe kerkesa per te prekur integritetin teritorial te Kosoves eshte thirrje per te permbysur Kushtetuten.
Eshte inzult ndaj subjektiviteti. Eshte goditje ndaj pozicionit dialogues te Republikes se Kosoves.

Kosova as nuk don e as nuk mundet m’i dhane kujte nje milimeter toke te veten!

Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë

Të tjera