[wp-story]

Kronika

Kërkon t’i bëjë para të imta me 100 euro fals

Kërkon t’i bëjë para të imta me 100 euro fals
09:23 | 15 Janar 2020

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje në Prishtinë, një personë në një lokal i la lëshuar 100 euro fals.

Sipas raportit të policisë, personi i dyshuar në një lokal ka kërkuar që të bëjë të imta një kartëmonesh prej 100 eurosh. Ai pas këtij veprimi, ai është larguar nga vendi i ngjarjes.

“Ankuesi mashkull K-Shqiptar ka raportuar se ne lokal, një person ka kërkuar që të bëjë të imta një kartëmonedhë prej 100 € dhe më pas është larguar nga lokali. Kartëmonedha e dyshuar për falsifikim është konfiskuar nga njësiti policor për hetime të mëtutjeshme”, thuhet në raport.

Njësitet e policisë janë duke e hetuar rastin./Front Online/

 

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera