[wp-story]

Sport

Kërkohet përjashtimi i Interit, Milanit dhe Juventusit nga Seria A

Kërkohet përjashtimi i Interit, Milanit dhe Juventusit nga Seria A
11:00 | 19 Prill 2021

Klubet elitare italiane, Atalanta, Verona dhe Cagliari janë duke kërkuar që Interi, Milani dhe Juventusi të përjashtohen nga liga.

E gjithë kjo vjen pasi klubet e mëdha italiane i janë bashkuar 12 klubeve nga ligat e tjera për themelimin e Superligës evropiane, shkruan FrontOnline.

“La Republica” raporton se Interi, Juventusi dhe Milani do t’i qëndrojnë deri në fund vendimit të tyre për Superligën evropiane.

Ndryshe, klubet si Milani, Arsenali, Atletico Madridi, Chelsea, Barcelona, Interi, Juventusi, Liverpooli, Manchester City, Manchester Unitedi, Real Madridi dhe Tottenham Hotspur tashmë janë bashkuar për këtë ide./FrontOnline/

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera