Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Kërkohet paraburgim për personin që dyshohet se ia dogji shtëpinë gazetarit Selimi

  FrontOnline
  20 Mars 2023

  Prokurori i Shtetit ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj personit i cili dyshohet se ia dogji garazhin gazetarit Alban Selimi.

  Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësja e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Laureta Ulaj.

  “E nderuar, për rastin e gazetarit Selimi, ju njoftojmë se Prokurori i Shtetit ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës se paraburgimit ndaj të pandehurit, për shkak të veprës penale “Zjarrvënia””,ka deklaruar Ulaj për Telegrafin.

  Gazetari Selimi të enjten mbrëma përmes rrjetit social ka reaguar se dikush ka tentuar ta frikësojë atë me këtë akt.

  “Dikush ia vuni flakën; me s’frikësua. S’ia arrijnë qëllimit!”, ka shkruar Selimi.

  I dyshuari me inicialet A.L 42 vjeçar u arrestua të shtunën nga ana e policisë.

  “Sot hetuesit e stacionit policor të Fushë Kosovës, kanë arrestuar një person të dyshuar për veprën zjarrvënie të raportuar me datën 16.03.2023, në Fushë Kosovë. Personi i arrestuar: A. L mashkull, 42 vjeç”, thuhej në njoftimin e policisë.

  Bigbrother Vip Kosova dhe Bigbrother Vip Albania në Artmotion
  Nga Rubrika
  Lajme31 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se e ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan,...
  Lajme31 Maj 2023
  Gazetarja Olha Priadko u strehua sot në Kosovë, në kuadër të programit “Journalists in Residence – Kosovo”. Ajo erdhi bashkë me djalin...
  Lajme31 Maj 2023
  Ish i dërguari special për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka komentuar përsëri për tensionet në veri. Me anë të një...
  Të tjera
  Lajme31 Maj 2023
  Tensionet në Veri të Kosovës kanë nxitur reagime të shumta të ndërkombëtarëve por edhe në rajon. Së fundmi ka reaguar dhe ish...
  Lajme31 Maj 2023
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, në rrjetin social "Facebook",  ka shpërndarë disa fotografi nga takimi me liderët  e shteteve anëtare të Komunitetit...
  Lajme31 Maj 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë për rrjetin amerikan CNN, se, pala serbe i ka zbatuar të gjitha obligimet ndërkombëtare që...
  Lajme31 Maj 2023
  Rreth 100 serbë janë mbledhur në mbrëmjen e së mërkurës në Zveçan, në afërsi të ndërtesës komunale, ku është duke u protestuar...
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Pesë persona kanë mbetur të lënduar në aksidentin afër Grupçinit në Tetovë, thonë për “Makfax” nga MPB. Nga informacionet e para mësohet...
  Lajme31 Maj 2023
  Komandanti i KFOR-it, Angelo Michelle Ristuccia, ka deklaruar se po të mos ndërhynte KFOR’i në veri, “tani do të ishim duke mbajtur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.