Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Kërkohet lirimi me kusht i Hashim Thaçit, kjo është përgjigjja e gjykatësit

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Avokati mbrojtës i ish-presidentit Hashim Thaçi, David Hooper në konferencën që po diskutohet për ecurinë e gjykimit nga Dhomat e Specializuara ka kërkuar lirimin me kusht të Hashim Thaçit.

  Gjykatësi i procedurës paraprake, Nikolla Giju, i kërkoi avokatit mbrojtës që të paraqes kërkesën më shkrim për lirimin me kusht të Thaçit.

  “Mendoj që është me vend që ju të dërgoni një kërkesë dhe prokuroria të ju përgjigjet. Nuk e kam mbyll derën për këtë pjesë. Në bazë të ligjeve ju duhet të bëni një kërkesë më shkrim në mënyrë që të vazhdojmë më këtë proces” tha gjykatësi Nikolla Giju.

  Avokati mbrojtës, David Hooper tha se do t’ua dërgojë një kërkesë përmes së cilës do të kërkoj lirimin me kusht të ish-presidentit Hashim Thaçi.

  “Unë mund të bëj një kërkesë për juve gjykatës, nuk e kemi problem të bëjmë kërkesa të tilla me shkrim. Në kushtet e mungesës së kritereve atëherë preferohet lirimi me kusht i Hashim Thaçit”, tha Hooper.

  Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi
  Nga Rubrika
  Lajme25 Mars 2023
  Ikja e profesionistëve shëndetësor, inflacioni shumë i lartë e ndërprerja e investimeve kapitale, janë disa nga dështimet që i përmendin Partia Demokratike...
  Kronika25 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar një person, i cili kishte vjedhur 63 drita solare në lagjen Jusuf Gërvalla në Prishtinë. Rastin në...
  Kronika25 Mars 2023
  Një person është arrestuar pasi ishte i kërkuar nga Policia e Kosovës për ngacmim. Në raportin 24 orësh të policisë bëhet e...
  Të tjera
  Lajme25 Mars 2023
  Përfaqësuesit e shoqatave të të zhdukurve në Kosovë, po e konsiderojnë si shumë të pa qartë dakordimin ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në...
  Lajme25 Mars 2023
  Partia Demokratike e Kosovës sot do të mbajë konferencë për media. Në njoftimin e kësaj partie, bëhet e ditur se konferenca do...
  Lajme25 Mars 2023
  Partia Socialdemokrate do të mbajë sot protestë kundër marrëveshjes në mes Kosovës dhe Serbisë, të arritur në Ohër më 18 mars. Në...
  Lajme25 Mars 2023
  Përmes një njoftimi dërguar mediave, KEDS, ka njoftuar për punime në rrjet. Në njoftim bëhet të ditura qytetet dhe koha kur pritet...
  Lajme25 Mars 2023
  Diplomati gjerman, Joakim Ryker tha se në momentin që marrëdhëniet Kosovë-Serbi do të normalizohen, atëherë do të bëhet dhe njohja e plotë...
  Lajme25 Mars 2023
  12:00Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, do të mbajë konferencë për medie, në lidhje me njoftimin e Gjykatës Kushtetuese për Ligjin për Këshillin Prokurorial. (MD,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.