Bota/Rajoni

Kërcimi i kobshëm me bungee, gruaja u hodh edhe pse nuk ishte e lidhur me litar, mori sinjal të gabuar! – VIDEO

Kërcimi i kobshëm me bungee, gruaja u hodh edhe pse nuk ishte e lidhur me litar, mori sinjal të gabuar! – VIDEO
12:12 | 04 Gusht 2021

Juristja e re Jasenija Morales 25-vjeçe po përgatitej për kërcimin e saj të parë litar bungee dhe udhëtoi me të dashurin e saj në një destinacion popullor të kërcimit në Kolumbi, por jo gjithçka përfundoi mirë.

Morales u hodh nga viadukti në Amaga, në Kolumbinë veriore, sepse dëgjoi shenjën e cila për fat të keq, ishte menduar për të dashurin e saj. Ajo nuk ishte e lidhur me litarin e sigurisë rreth kyçit të këmbës, kur kërceu dhe ky kërcim përfundoi fatalisht për të, transmeton FrontOnline.

I dashuri i saj ishte para saj në radhë kur iu afruan platformës dhe çifti ishte i 90 me radhë atë ditë dhe kur stafi i dha shenjë djalit që të hidhej, Morales u hodh sepse ajo e kishte keqkuptuar se kujt i vinte shenja pavarësisht se nuk e kishte litarin në kyçin e këmbës.

Ajo u hodh në humnerë dhe mbeti e vdekur në vend, dhe i dashuri menjëherë vrapoi për ta ndihmuar. Ai ishte i pari që e gjeti veten pranë saj dhe u përpoq më kot t’i jepte asaj frymëmarrje artificiale. Zjarrfikësit në Amaga e shpallën të vdekur./FrontOnline

 

 

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera