Sport

Kelmendi: Treguam se si luftohet për fitore

Kelmendi: Treguam se si luftohet për fitore
13:58 | 16 Maj 2021

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë të fitoj titullin.

Portierja e Përfaqësueses së Kosovës shkëlqeu në pjesën e parë të ndeshjes me shtatë pritje ndërsa doli në skenë edhe në momentin vendimtar, përcjell FrontOnline.

“Loja e hendbollit luhet 60 minuta. Luftuam dhe nuk u dorëzuam pavarësisht rezultatit. Në stërvitje fitohen medaljet e trofetë, në lojë vetëm kurorëzohet puna. Ne treguam që nuk jemi rastësisht në finale dhe se si duhet të luftohet çdo moment për fitore. Vushtrria është qytet i hendbollit dhe këtë e dëshmoi edhe në Istog”, ka thënë Kelmendi./FrontOnline/

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera