Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  KEK-u në mungesë të punëtorëve që nga anulimi i konkursit para disa muajve

  FrontOnline
  2 muaj më parë

  Drejt koorporatës energjitike të kosovës para disa muajve ia mësyen per nje vend pune mbi 4600 kandidatë.

  Por rrugëtimi drejt punësimit në këtë vend iu ndërpre të gjithëve.
  Kjo për arsye se konkursi ishte anuluar, e prokuroria kishte filluar hetime per dyshimin e punësimeve të parregullta në KEK.

  E rreth këtij rasti nga Prokuroria Themelore në Prishtinë nuk kane dhene ndonjë informatë te re.

  Por se sa ka shkaktuar mungëse të punëtorëve anulimi i konkursit e tregon Nexhat Llumnica, kryetar i sindikatës së KEK-ut.

  Sipas Llumnicës padrejtësi të tilla ka pasur edhe më herët.

  Nga Sindikata e KEK-ut bëjnë thirrje menxhmentit të KEK-ut, Bordit të KEK-ut si dhe Qeverisë së Kosovës që të hapet konkursi në mënyre që KEK të funksionojë siç duhet.

  Kurtishaj: Presim që Shqipëria do të jetë top destinacion turistik edhe për 2023, jo veç për patriotizëm
  Nga Rubrika
  Lajme21 Mars 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur sonte në Vushtrri ku një veturë ka goditur tre këmbësor. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se sonte vet kryeministri Albin Kurti, e ka pranuar vet se i ka ofruar palës...
  Lajme21 Mars 2023
  Kthehet ora verore me akrepat e orës që lëvizin një orë përpara mes të shtunës 25 dhe të dielës 26 mars. I...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Ish-kryetar i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka thënë se marrëveshja mes kryeministrit kosovar, Albin Kurtit dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq ka lëvizur...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy e ka konfirmuar se do të marrë pjesë në samitin e ardhshëm të G7-ës në Japoni në maj...
  Lajme21 Mars 2023
  Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan i ka reaguar kryetarit të kësaj komune, Alban Hysenit, pasi ky i fundit sot...
  Lajme21 Mars 2023
  Drejtori i të ashtuquajturës zyra serbe për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, i është kundërpërgjigjur deklaratës së kryeministrit të vendit,...
  Lajme21 Mars 2023
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar sot një bisedë përmbajtësore me Presidentin e Shtetit të Izraelit, Isaac Herzog si...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  ekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg u ka bërë thirrje vendeve anëtare të përshpejtojnë rritjen e shpenzimeve për mbrojtjen, pasi shifrat...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.