[wp-story]

Lajme

KEDS thotë se po bën përpjekje maksimale për të rikthyer furnizimin me energji në Rugovë

KEDS thotë se po bën përpjekje maksimale për të rikthyer furnizimin me energji në Rugovë
16:20 | 31 Dhjetor 2020

KEDS ka angazhuar dhjetëra ekipe në Rugovë të Pejës për të sanuar prishjet që janë shkaktuar si pasojë e kushteve atmosferike ditëve të fundit.

Në një komunikatë për media thuhet se tashmë, një pjesë të konsumatorëve veçse u është kthyer furnizimi me energji elektrike derisa ekipet janë duke bërë përpjekje maksimale për të rikthyer furnizimin edhe konsumatorëve tjerë në kohën më të shpejtë të mundshme, por reshjet e shiut dhe bora kanë vështirësuar procesin e punës duke bërë që terreni të jetë i pakalueshëm.

Duke marrë parasysh rrethanat e krijuara, KEDS ka kërkuar ndihmë edhe nga FSK-ja për t’u qasur deri te zonat ku kanë ndodhur prishjet. Si pasojë e këtyre kushteve, deri më tash janë shkaktuar dëme të konsiderueshme në rrjetin energjetik të asaj ane, thuhet në komunikatën e KEDS-it./FrontOnline/

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera