×
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  KEDS me punime në rrjet, paralajmërohen ndërprerje të rrymës

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Arsyeja: Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit.

  20.06.2020

  Mitrovicë

  1.

  Nga TS 35/10 kV Shupkovci I do të ndërprehen:

  TS 10/04 kV Zhazh 1 (kodi: 740000104028) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

  TS 10/04 kV Zhazhi 2 (kodi: 740000104029) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

  TS 10/04 kV Vllahi (kodi: 740000104030) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

  TS 10/04 kV Vllahi e Re (kodi: 740000104031) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

  TS 10/04 kV Dedi (kodi: 740000104033) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

  TS 10/04 kV Zabergj (kodi: 740000104034) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

  TS 10/04 kV Selac 1 (kodi: 740000104035) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

  TS 10/04 kV Selac 2 (kodi: 740000104036) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

  TS 10/04 kV Selac 3 (kodi: 740000104037) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

  TS 10/04 kV Maxher (kodi: 740000104038) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

  TS 10/04 kV Melenicë 1 (kodi: 740000104039) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

  TS 10/04 kV Melenicë 2 (kodi: 740000104040) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

  TS 10/04 kV Kulle Boletin (kodi: 740000104027) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

  TS 10/04 kV Boletin (kodi: 740000104044) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

  TS 10/04 kV Lipa-Rahovë e Re (kodi: 740000104006) prej ores 10:00 deri në ora 15:00

  TS 10/04 kV Zhazh1 (kodi: 740000104007) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

  Vendet: Rahova, Boletini, Vllahia, Zhazha, Dedija, Maxhera, Melenica, Selaci, dhe Zabërgja.

  Arsyeja: Punime të domosdoshme për siguri të sistemit.

  22.06.2020

  Prishtinë

  1.

  Nga TS 35/10 kV Parku i Biznesit do te ndërprehet:

  Dalja 10kV Llapushnik (kodi: 16023003) prej ores 10:00 deri në ora 14:00

  Vendet: Llapushnik, Orllat, Negroc, Vuçak, Xhurgjicë, Shkolla LLapushnik, Kleqëkë e Re

  Arsyeja: Tërheqja e përçuesve të liruar dhe ndërrimi i izolatorëve.

  Pejë

  1.

  Nga TS 110/10kV Deçani do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Barani (kodi: 53000002) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

  Vendet: Berani, Prapaçani, Bërliqi, Krushevci i Ri, Rashiqi, Gjocajt, Turjaka e Ulët, Vranoci i Madh, Vranoci i Vogël, Barani i Ulët, Qallapeku, Kusoriqi, Llugagjitë dhe Buqani.

  Arsyeja: Vendosja e shtyllës dhe montim i ndarësit linjor 10(20)kV.

  22.06.2020

  Punime në projekte investive

  Prishtinë

  1.

  Nga TS 220/35/10(20)kV Podujeva do te ndërprehet:

  Dalja 10kV Ballovc (kodi: 14000008) prej ores 08:00 deri në ora 16:00

  Vendet: Surkishi, Lladofci, Sfeqëla, Dumoshi, Shajkovci, Surdulli, Hertica, Drazhnje, Rakenica dhe Turuqica.

  Arsyeja: Energjizimin e trafos ekzistuese nga LP 10(20) kV i Ri në Projektit “Shajkovc 1 ” LOT 5.

  23.06.2020

  Punime në projekte investive

  Prishtinë

  1.

  TS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Fshatrat 1 (kodi: 14000009) prej orës 09:30-10:00 si dhe nga 16:00-16:30

  Vendet: Sekiraqa, Poteret, Qershijat, Kamerollet, Sekiraqa 1, Sekiraqa 2, Sekiraqa 3, Kunushefc 1 dhe 2. Burice, Gllamnik dhe Llapashticë e Ulët.

  TS.10/04kV Sekiraqa 3 (kodi: 14000009078) prej orës 09:30 deri në ora 16:30

  Vendet: TS Sekiraqa 3.

  Arsyeja: Vendosja e dy konzollave të tipit “E” dhe e katër konzollave të tiptit “C” së bashku me pajisjet përcjellëse në projektin “Sekiraqa 3” LOT 7.

  Ferizaj

  1.

  Në TS 35/10kV Shtërpca (Kodi: 400440) do te kete nderprerje totale prej orës 10:00 deri në ora 16:00

  Vendet: Një pjesë e qytetit -Komuna, Ambulanta, Shtëpia e mallrave dhe Qendra e Shtërpcës

  Arsyeja: Testimi i detajizuar i SCADA_s, Hotel Breza dhe Junior, Vikendicat, Jazhinca, Sevca, Vërbishtica, bizniset private, fabrika, një pjesë e Shtërrpcës te Shkolla, OSBE-ja, Biti e Ulët, Biti e

  Epërme, Shushiqë, Palojë, Gotovushë, Drekoci, Viqë, Firaj, Brod, Hotel Narcisi, TS Repititori, TS Shkolla Skijimit, TS Kulla, TS Hotel Molika, Pilana, Farma dhe Gllogu.

  BRRE: Hydro Power HC Brezovica – Matkos Gr. 35 kV Codi: 40044201

  Arsyeja: Instalimi i SCADA –s, faza 3.

  Rame Lahaj, ambasador i VISA Infinite kartelës së Bankës TEB
  Nga Rubrika
  Ekonomi02 Dhjetor 2023
  Kosova i është bashkëngjitur shteteve si ShBA, Norvegji, Republika Çeke, Qiproja, Republika Domenikane e Islanda duke u bërë pjesë e Aleancës së...
  Ekonomi02 Dhjetor 2023
  Analistë politik në vend thonë se Kosova rrezikon t’i humb mbi 500 milionë euro fonde nga BE-ja nëse nuk largohen gjatë këtij...
  Ekonomi02 Dhjetor 2023
  Ndikim të madh në buxhetin e shtetit nuk mund të ketë. Kështu po thotë për Front Online ish-ministri i Financave, Haki Shatri....
  Të tjera
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Osmani takon Von Der Leyen, diskutohet për afrimin e Kosovës me BE-në Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar presidenten e Komisionit...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Rreth 80 për qind e atyre që jetojnë në Gaza u është dashur të largohen nga shtëpitë e tyre. Kështu thuhet në...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë një nga çiftet më të komentuar në showbizin shqiptar. Ata kanë marrë vëmendje me historinë e...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Santiago Bernabeu i ri po i afrohet kompletimit. Zbulimi i tij zyrtar ishte caktuar të bëhej në fund të këtij muaji, megjithëse...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Iliriana dhe Shqipja kanë bërë një bisedë së bashku për banorët e rinj, Ardin dhe Mirdonin. Iliriana ka qenë ajo që ka...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Azemi i ka rrëfyer Kaderi se ka parë ëndrra të mira. E Kaderi e pyeti se...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.