×
 • Lajme
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  KEDS me punime në rrjet, paralajmërohen ndërprerje të rrymës

  FrontOnline
  08 Korrik 2020

  Arsyeja: Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit.

  09.07.2020

  Pejë

  1.

  NS 110/10(20) kV Peja 2 do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Loxha (Kodi: 51000008) prej orës 10:00-14:00

  Vendet Loxha Qerhane, Loxha 3, Loxha 2, Graboci, Loxha1, Loxha e reja, Elezaj Raushiq, Raushiq Ademajt, Strellc i Ulët, Raushiq Xhamia, Raushiqi Ri, Raushiq, Molika, Gazmend Shabanaj, Zagerma, Lubeniq, Strellci Ulët, Lufajt, Sali Likaj, Raushiq Mahalla, Likaj dhe Raushiq Kulla.

  Arsyeja: Pastrim i rrjeti, ndërrimi i shtyllave, izolatorëve dhe përforcimi i rrjetit.

  2.

  NS 110/10 kV Istogu do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Dubrava (Kodi: 54000006) prej orës 13:00-15:00

  Vendet: Dubravë, Kovragë, Serbobran, Llukac i Tatë, Veriq, Kërrninë, Padalishtë, Shushicë, Rakosh, Uqë, Suhogërll dhe Cerkolez.

  Arsyeja: Vendosja e shtyllës 10kV në rrjetin ekzistues.

  Prizren

  1.

  NS 35/10(20) kV Zhuri do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Poslishta (Kodi: 30035006 ) prej orës 10:00-14:00

  Vendet: Poslishta, Grazhdaniku, Kobi I, Kobi II, Gurthyesi Renelual Tahiri, Poslishti I, Poslishti II, Vlashna I, Vlashna II dhe Muradema.

  Arsyeja: Përforcimi i përçuesve nëpër fusha dhe ndërrimi I izolatorëve.

  Gjilan

  1.

  NS 35/10(20) kV Kllokot do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Pozharanit (Kodi: 61065014 ) prej orës 10:00-14:00

  Vendet: Pozhorani, Oil Petroll, Mishtorja Alidema, Furra e bukës Anita, Ramjani dhe Fshati i Ri.

  Arsyeja: Montimi i shkarkuesve 12kV në Pozaran ts-125 dhe montimi i kabllos prej transformatorit deri te ndërprerësi 0.4kV.

  10.07.2020

  Punime në projekte investive

  Prishtinë

  1.

  Në NS 110/10 kV Prishtina 7 nga dalja 10 kV Fabrika e Kasetave do të ndërprehet:

  TS 10/0.4 kV Fabrika e Kasetave (Kodi: 19000039085) nga ora 11:00 – 15:00.

  Vendet: rr. Nekibe Kelmendi (një pjesë) dhe rr. Richard Hollbrooke.

  Arsyeja: Punime në rrjetin e tensionit të ulët.

  2.

  TS 220/35/10(20)kV Podujeva nga dalja 10kV Podujeva 1 do të ndërprehet:

  TS 10/0.4kV TS Blakqorët (Kodi: 14000001005 ) nga ora 10:00 – 16:00.

  Vendet: rr.Skënderbeu te Blakqorët.

  Arsyeja: Projekti “Zgjerimi dhe Përforcimi i Rrjetit 2019“, LOT 10 Prishtina.

  Gjakovë

  1.

  Në NS 35/10 kV Xërxa (Kodi: 820810) do të ketë ndërprerje totale:

  Prej orës 10:00 deri në ora 16:00.

  Vendet: Xërxa, Gexhë, Radostë, Ratkoc, Çifllak, Denjë, Dobidol, Guri Kuq, Kaznik, Kramovik, Polluzhë, Rakovinë, Ratkoc, Bellacërk, Sopniq, bizneset, Sillosi 1 dhe 2 dhe Lami Gllas.

  Arsyeja: Instalimi i SCADA-s.

  10.07.2020

  Punime nga palët e treta

  Mitrovicë

  1.

  Në NS 110/10 kV Vushtrria 2 do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Novolani kodi:( 73000005 ) nga ora 11:00 deri në ora 13:30

  Vendet: një pjesë e Bukoshit, Novolani, Kolla, Vërnica, Rezniku, Shallci, Druvari dhe Mihaliqi.

  Arsyeja: Vendosja e shtyllës, konzollës dhe izolatorëve të tensionit të mesëm sipas pëlqimit elektro-energjetik.

  Artani: Stresi e Andi u gëzuan për ndarjen e Julit, s’duhet t’iu gëzohesh fatkeqësive të të tjerëve (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Është arrestuar një person në Shqipëri i cili po transportonte 27  emigrantë në drejtim të Kosovës. Emigrantët kishin paguar nga 200-400 euro...
  Lajme23 Shtator 2023
  Eksperti i sigurisë Drizan Shala, tha se nëse KFOR do i mundësojë Vuçiçit që ai të vizitojë Manastirin e Graçanicës, do të...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...
  Të tjera
  Sport23 Shtator 2023
  Carlo Ancelotti ka dhënë detaje të reja se kur do të kthehet Vinicius Jr nga lëndimi. Në fakt sulmuesi brazilian ka lënë...
  Vip23 Shtator 2023
  Modelja 25 vjeçe, ka sfiluar për markat “Fendi” dhe “Versace”, ku “ka fërkuar shpatullat” me Gigi Hadid. Leonardo DiCaprio është në lidhje...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën për shkak të një zjarri që ra në një fabrikë topash golfi në Tajvan, tre...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia në Kaçanik të premten ka arrestuar një të mitur. Të njëjtit i kanë gjetur një revole me 3 copë fishekë. Me...
  Lajme23 Shtator 2023
  Dragan Milloviq, Illija Elezoviq dhe Zoran Kostiq janë tre serbët e dyshuar për krime lufte për të cilët Gjykata Themelore në Prishtinë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.