[wp-story]

Bota/Rajoni

Katër tërmete godasin Greqinë

Katër tërmete godasin Greqinë
12:04 | 03 Mars 2021

Një tërmet i fuqishëm prej 6.2 shkallësh u regjistrua afër qytetit Larisa, në pjesën lindore të Greqisë.

Menjëherë pas tij, kanë pasuar edhe katër tërmete tjera.

Një i fuqisë 4.4 shkallë ka goditur Greqinë para 26 minutash, duke u pasuar nga tre të tjerë prej 4.0, 3.7, dhe më i fuqishmi që ka rënë i fundit prej 5.2 shkallë.

Nuk dihet ndërkaq se cilat janë dëmet apo pasojat në njerëz, teksa lëkundjet janë ndjerë edhe në Kosovë, Shqipëri e Serbi.

 

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera