[wp-story]

Bota/Rajoni

Katari aprovon vaksinën anti-Covid të Pfizer/BioNTech

Katari aprovon vaksinën anti-Covid të Pfizer/BioNTech
23:30 | 20 Dhjetor 2020

Ministria e Shëndetësisë e Katarit të dielën ka aprovuar vaksinën anti-Covid të Pfizer/BioNTech për përdorim emergjent, njofton agjencia e lajmeve QNA.

Katari pritet ta pranojë kontingjentin e parë të vaksinave të hënën.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera