Lajme

Kaq qytetarë janë interesuar për protestën kundër shtrenjtimit të rrymës

Kaq qytetarë janë interesuar për protestën kundër shtrenjtimit të rrymës
00:30 | 26 Janar 2022

Rritja e çmimit të rrymës ka qenë dhe po vazhdon të jetë tema kryesore në Kosovë. Kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike nesër do të protestohet.

Nga ora 12:00 janë ftuar të gjithë qytetarët që të marrin pjesë në protestën që do të mbahet në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë.

Përmes kësaj proteste, qytetarët kanë dy kërkesa: të mos aprovohet bllok tarifa e propozuar nga ZRrE-ja dhe të nacionalizohet KEDS-i.

Për këtë protestë janë interesuar më shumë se 1000 qytetarë, derisa gati 300 e kanë konfirmuar pjesëmarrjen.

 

Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500

Të tjera